Lampy solarne

Lampy działające bez kabli, baterii i podłączania do źródła prądu? Czy to myślenie życzeniowe, futurystyczne marzenia, a może po prostu nudna codzienność? Choć w pierwszej chwili działające samoistnie lampy (pozbawione widocznego źródła zasilania) wydają się koncepcją wyciągniętą prosto z kina science-fiction, to przecież są one już ogólnodostępne w naszym codziennym życiu. Mimo że możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, to oświetlenie solarne zdobywa w Polsce coraz większą popularność.

Produkty znanego producenta – Procter

W naszej ofercie znajdą Państwo kilka rodzajów lamp solarnych, które dostosowane są do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz domu. Oświetlenie solarne instaluje się najczęściej na podjeździe przed domem, przed garażem lub w ogrodowej altanie. Pierwszy model dostępny w naszym sklepie, świeci mocnym i jasnym światłem dzięki aż czterdziestu diodom napędzanym promieniami słonecznymi. Dzięki zainstalowanemu w środku czujnikowi zmierzchu lampa marki Procter włącza się samoistnie, gdy zaczyna się ściemniać, a dodatkowe wyposażenie sprzętu w czujnik ruchu sprawi, że sprzęt się uruchomi, gdy wykryje aktywność w zasięgu pracy detektora. Oferujemy również podświetlany numer domu, dzięki któremu nikt nie będzie miał problemu, by nas znaleźć – nawet po ciemku.

Oświetlenie solarne – zastosowanie

Lampy solarne idealnie sprawdzają się w ogrodzie, są ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Modele na plikach można wbić w ziemię wzdłuż drogi, by oświetlić ścieżkę po zmroku. Dzięki panelom słonecznym lampy te są samowystarczalne – ładują się w ciągu dnia i świecą po zmroku jasnym światłem, a my w ogóle nie musimy się nimi przejmować. Modele wiszące można np. zawiesić nad drzwiami garażu, co z pewnością ułatwi nam wjazd na miejsce parkingowe bez obaw, że w ciemności o coś zawadzimy. Wszyscy, którzy lubią imprezy do późna na świeżym powietrzu, z pewnością docenią oświetlenie solarne – lampy pozwolą przedłużyć dobrą zabawę bez konieczności szukania zasilacza. Jeśli jesteśmy zapalonymi florystami i chcemy podkreślić efekt swojej pracy również nocą, to lampy solarne zrobią to bez narażania nas na dodatkowe koszty związane z poborem prądu.

Strona główna