Baterie i powerbanki

Żyjemy w czasach, gdy praktycznie nie wypuszczamy telefonu komórkowego z ręki. Budzik w telefonie wita nas o poranku, GPS w telefonie może nam pokazać jak ominąć korki w drodze do pracy, na telefonie możemy sprawdzić pogodę i najnowsze informacje z kraju i ze świata. Oczywiście do tych wszystkich funkcji dochodzi ta najbardziej podstawowa – odczytywanie i wysyłanie smsów oraz odbieranie i nawiązywanie połączeń. W kryzysowych sytuacjach telefon pozwala na zadzwonienie po pomoc i uratowanie życia. Warto więc, by był naładowany – w tym może pomóc przenośny powerbank.

Produkty znanych producentów - Blow, Kruger-Matz, Axiver, ExtremeStyle

Każdy powerbank to tak naprawdę akumulator z ogniwami litowo-jonowymi lub litowo-polimerowymi w stylowej obudowie. W naszej ofercie znajdą państwo kilka modeli przenośnych ładowarek do telefonów. Różnią się one między sobą kształtem (płaski model marki Kruger & Matz, podłużny model z dwoma wejściami USB i funkcją latarki firmy ExtremeStyle itd.), a także maksymalną pojemnością przechowywanej energii. Poza powerbankami do smartfonów oferujemy klientom również większy powerbank z funkcją buster, która pozwoli na odpalenie samochodu, któremu padł akumulator. To niezwykle przydatne urządzenie marki Blow okaże się przydatne zwłaszcza zimą, gdy temperatury spadną poniżej zera, a my nie mamy możliwości zaparkowania auta w garażu. Sprzęt sprzedawany jest w poręcznej walizce i z szeregiem dodatków (jak wymienne wtyczki DC czy starter rozruchowy).

Jak używać przenośną ładowarkę do telefonu?

Najczęściej powerbanki mają ograniczoną liczbę cykli ładowania (w zależności od modelu, wahającą się między 200 a 500 naładowaniami), a każde podłączenie akumulatora do prądu rozpoczyna nowy cykl. Im częściej ładujemy powerbank do telefonu, tym bardziej zużywają się jego możliwości – lepiej ładować więc przenośne akumulatory rzadziej a dłużej (np. raz dziennie do pełna, a nie pięć razy dziennie po 20%). Gdy powerbank długo leży nieużywany należy go profilaktycznie naładować raz na ok. 3 tygodnie. Przenośne ładowarki do telefonu nie lubą mrozu ani upału. Odradzamy też ładowanie powerbanka na 100% oraz dopuszczenie do sytuacji, gdy poziom energii spada do zera. Najlepiej utrzymywać poziom energii między 30% a 90%. Korzystając z powyższych wskazówek, zapewnimy naszemu powerbankowi do smartfona długie i bezstresowe życie.

Strona główna