Jak urządzić wnętrze w stylu Boho?

Jak urządzić wnętrze w stylu Boho?

Każdy pewnie nie raz spotkał się z określeniem "styl Boho"

Nie wszyscy jednak dokładnie wiedzą czym tak naprawdę charakteryzuje się ten styl. Słowo „Boho” pochodzi od francuskiego „la bohème”, określającego cyganerię. Rewolucja francuska pozbawiła wielu artystów dorobku życia a to poskutkowało ich rozpasaną twórczością w urządzeniu swoich domów. Mnóstwo rzeczy było z odzysku, własnoręcznie wykonanych czy też znalezionych na śmietnikach. Dobierane intuicyjnie wbrew pozorom idealnie pasowały do siebie.

Zasady stylu Boho

Boho to misz masz wszelkiego rodzaju tkanin, przeróżnych dodatków i feeria kolorów. Materiały są naturalne, barwy przeważnie nawiązujące do kolorów natury a wzory w większości są etniczne. Kolorowe dywany, ogrom poduszek rozrzucanych gdzie popadnie, plecione kosze wypełnione przydatnymi i całkowicie niepotrzebnymi bibelotami. Malowane butelki, szklane barwne naczynia, plecione osłonki lub dekoracyjne szkatuły, w wnętrzu w stylu Boho jest tego mnóstwo.

Jak urządzić wnętrze w stylu Boho?

Jeżeli chcesz urządzić swój pokój w takim właśnie stylu, zainwestuj w miękkie naturalne tkaniny, ciepłe koce, kolorowe poduchy i dodatki z rattanu, , drewna, kamienia czy gliny. Nie ustawiaj w pokoju mebli błyszczących nowością czy wbudowanych pod linijkę do ścian. Boho to meble z recyklingu, odnawiane, wyszperane, znalezione... To meble ze swoją historią.
Rośliny to następna rzecz, której jest dużo w Boho. I nieważne czy to rośliny żywe cięte, czy doniczkowe czy suszone. Poustawiane gdzie się da, wkomponowane w każdy zakamarek wnętrza. Ubrane w donice z kamienia, umieszczone w osłonach z rattanu, owinięte trawa morską.

Do kogo pasuje styl Boho?

Boho to idealny styl dla wszystkich spragnionych luzu bez wytyczonych granic. Dla zmęczonych minimalistycznymi wnętrzami, nowoczesnością pozbawioną dekoracji. To styl osoby o artystycznej, duszy, osoby zakochanej w kolorowych latach 60 i 70, oraz dla wszystkich, którym nie przeszkadza pozorny bałagan wokół.
Tu nie ma miejsca na zachowawczość, tu jest pole do szaleństwa, kwieciste obrusy, narzuty we wschodni ornament, dywany z geometrycznymi wzorami, poduchy, kwiaty i jeszcze raz poduchy.
 
 
Podsumowując, styl Boho to: Naturalność, bezpretensjonalność, umiar, prostota, tradycyjne rzemiosło, unikatowe wyroby, drobne rzeźby. Kolory: beże, brązy, zgaszone zielenie, ochra, rdzawe odcienie czerwieni, miodowe odcienie żółtego, dużo biel oraz czerń. Materiały: drewno, bambus, wiklina, len, bawełna, wełna, ręcznie barwione tkaniny, cyna, miedź i mosiądz. Dodatki: gliniane naczynia, plecione kosze, poduszki, koce i pledy w kolorowe, geometryczne wzory.
 
Ale! Uwaga! Chociaż styl Boho to zupełne przeciwieństwo minimalizmu, to nie popadnijmy w przesadę. Różnorodność dodatków i dekoracji nie powinna oznaczać chaosu, zachowajmy równowagę,

Styl Boho w sklepie Wasserman

W sklepie Wasserman możesz zaszaleć z dodatkami w stylu Boho. Wiklina, donice, osłony rattanowe i z trawy morskiej, ramki, figurki. Możesz wybierać w olbrzymim asortymencie dodatków i akcesoriów.
Strona główna