Multiswitch 5/8 Signal MRP-508 z pasywną TV naziemną

172,99 zł
Dostępność:
brak informacji
Czas wysyłki:
24 godziny
Ocena:
(na podstawie 16 recenzji)
Kod produktu:
MRP-508
Producent:
Signal

Nie wszyscy chcą oglądać to samo

Multiswitch 5/8 z pasywnym torem TV naziemnej

Co to jest multiswitch i kiedy się przydaje?

W naszych domach często mamy dwa lub nawet więcej telewizorów, ale za oknem wisi jedna antena. Nie jest to jednak problem nie do rozwiązania, bo właśnie do takiego problemu rozwiązaniem jest multiswitch. Multiswitche służą do rozdzielania sygnału z anteny satelitarnej do dwóch lub więcej telewizorów. Do ilu telewizorów będziemy mogli podłączyć naszą antenę zależy od ilości wyjść, jaką posiadają multiswitche. Niektóre multiswitche umożliwiają również podłączenie sygnału telewizji naziemnej. Pamiętajmy tylko, że oprócz multiswitcha musimy posiadać konwerter,który razem z multiswitchem stworzy instalację rozdzielającą sygnał.

Zasilacz do multiswitcha Signal

Opis:

multiswitch radialny,
wejścia: 4 z konwertera quatro, 1 naziemna DVB-T,
wyjścia: 8 do tunerów SAT,
pasywny tor FM/DVB-T wyposażony w przełącznik On/Off 12V DC,
separacja pomiędzy wejściami większa niż 25 dB,
wysoka separacja wyjść 30 dB (brak przesłuchów między pasmami i polaryzacjami),
prekorekcja charakterystyki kabla,
bardzo wysoki poziom wejściowy 105 dBμV,
wysoki poziom wyjściowy: 100 dBμV,
kontrolki napięcia zasilacza i multiswitcha (prosta diagnostyka braku zasilania lub zwarcia w torze naziemnym),
przyłącze uziemienia,
kompaktowe wymiary 146×120×42 mm,
zewnętrzny zasilacz DC 18 V 1 A,

Multiswitch 5x8 Signal MRP-508

Jakie są korzyści z używania multiswitcha?

Największy plus tego urządzenia to, to, że mając telewizory w kilku pomieszczeniach korzystamy z jednego sygnału anteny, a dzięki temu płacimy tylko jeden abonament. Tego typu urządzenia przydają się nie tylko w zwykłych domkach jednorodzinnych są idealne także w domach wielorodzinnych. Multiswitche dzielimy przede wszystkim według ilości wejść. Są urządzenia 4 wejściowe, najpopularniejsze 9-cio wejściowe, a czasami można też spotkać multiswitch z 13-oma wejściami. Instalacje oparte na multiswitchach to najpopularniejszy sposób dostarczania naziemnego sygnału RTV (FM/DAB i DVB-T) oraz satelitarnego SAT (DVB-S/S2) do większej liczby gniazd abonenckich.

Signal MRP-508 opakowanie multiswitcha

Multiswitche są przeznaczone do pracy wewnątrz budynku. To urządzenie dystrybuuje sygnał z jednego satelity oraz telewizji naziemnej i radia FM do maksymalnie ośmiu gniazd. Możemy, zatem podłączyć je do ośmiu jednogłowicowych tunerów satelitarnych. A jeżeli nasz tuner posiada dysk twardy (PVR), to musimy mu zarezerwować dwa wyjścia multiswitcha. A niewykorzystane wyjście multiswitcha należy obciążyć rezystorem 75 Om. Przełącznik w tym multiswitchu wyposażono w bierny tor telewizji naziemnej, i dlatego musimy zastosować przedwzmacniacz antenowy lub wzmacniacz, który skompensuje tłumienie multiswitcha (14 dB) i elementów biernych w instalacji (przewodu, gniazd, złączy) w torze telewizji naziemnej. Wybierając wzmacniacz musimy uwzględnić poziom sygnału z nadajnika (moc i wysokość zawieszenia nadajnika, odległość do punktu odbioru, zysk anteny, ukształtowanie terenu między nadajnikiem a odbiornikiem).

Multiswitch Signal MRP-508 z zasilaczem zdjęcie real

Ten konkretny multiswitch wyposażony jest we włącznik napięcia 12 V w torze antenowym.

Specyfikacja

W przypadku urządzeń elektrycznych, urządzenia zaopatrzone są we wtyczkę europejską typu C, E lub F.

Opinie klientów

Marynarz

polecam świetny sprzęt!

Kciuk_P

polecam