Koło do taczki 4.00-8 na 2PR Geko Czerwone + oś G71012

32,99 zł
szt.

Kup w ciągu 07:08:59
a wyślemy dzisiaj.

Dostępność:
na wyczerpaniu
Czas wysyłki:
24 godziny
Ocena:
(na podstawie 5 recenzji)
Kod produktu:
G71012
Producent:
Geko
Taczka bez koła to jak sanki bez płóz

Koło do taczki 4.00-8 na 2PR

Koło jest najważniejszą częścią taczki


Taczka, co to jest i do czego służy chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, to wielki przyjaciel każdego ogrodnika i budowlańca. Nie wszyscy potrzebujemy taczki na co dzień, wielu z nas wyciąga ją z piwnicy lub garażu kilka razy do roku, w razie potrzeby ale każdy kto jej używa wie, że to tragarz z prawdziwego zdarzenia. I żeby ten pomocnik dobrze sobie radził z transportem a nam sprawiał przyjemność lekkim i łatwym prowadzeniem musimy zaopatrzyć go w odpowiednie koło. Bo to właśnie ten element jest najważniejszy w taczce. A my wam tu podpowiemy, na co powinniście zwrócić uwagę przy zakupie koła do taczki.

Czerwone kółko do taczki

Jak wybrać odpowiednie koło do taczki?

Typowe koło do taczki składa się z trzech najważniejszy rzeczy -piasty, felgi i opony.  
Piasta to część, która łączy koło z taczką. To wałeczek mocowany nakrętkami. I tu zwróćmy uwagę by był na łożyskach zdecydowanie zwiększają komfort pracy niwelując opory toczenia a przez redukcję tarcia wydłużają żywotność osi. Felga - może być skręcana bądź spawana, metalowa lub plastikowa. Zastosowanie felgi stalowej spowoduje większy ciężar całego narzędzia, ale za to dłużej nam posłuży.
Opona - element zakładany na felgę i mający bezpośredni kontakt z podłożem, może być pompowana lub posiadać jednolite wypełnienie gumowe albo w formie pianki. Zwróćmy uwagę na bieżnik, są dwa rodzaje jeden ze wzorkiem drugi w podłużne linie. Bieżnik ze wzorkiem doskonale poradzi sobie z podłożem kamienistym, wysoką trawą czy gruzem.

Pompowane koło taczkowe

Skoro już wiesz wszystko na temat koła do taczki to myślę, że dokonasz właściwego wyboru i wybierzesz koło do taczki 4.00-8 na 2PR

Specyfikacja

Budowa:Solidna i wytrzymała
Felga:Metalowa spawana zawijana
Koło:na łożyskach kulkowych , pompowane
Opona: dwu płócienna
Obciążenie:MAX 210 kg
Szerokość:opony 8,5cm
Wysokość:koła 39cm
Wyposażenie: ośka i śruby

Opinie klientów

Ten produkt nie ma jeszcze dodanych opinii.