Rura karbowana, peszel z pilotem 16-12 50m szary 10275

49,99 zł
szt.
Dostępność:
na wyczerpaniu
Czas wysyłki:
24 godziny
Ocena:
(na podstawie 2 recenzji)
Kod produktu:
10275
Producent:
TT Plast
Kupuj tylko z pilotem
Rura karbowana, peszel z pilotem

Kładziesz instalację elektryczną? Zabezpiecz ją peszlem

Peszel PVC, to giętka rura karbowana, wykonana z materiału nierozprzestrzeniającego płomienia, materiału samo gasnącego. Przeznaczony jest do zabezpieczenia instalacji elektrycznych przed naprężeniami mechanicznymi, wpływami temperatur i wilgocią. Dodatkowo gwarantuje bardzo łatwy dostęp do kabli elektrycznych i bezproblemowe wymiany oraz usuwanie usterek instalacji elektrycznej. Peszel znajduje zastosowanie w budynkach szkieletowych, w sufitach i ścianach, tam gdzie przewody biegną bezpośrednio w wełnie lub innej izolacji. Świetnie się sprawdza także układany w bruzdach w ścianie jeszcze przed otynkowaniem albo w podłogach przed wylewką, w celu późniejszego zaciągnięcia przewodów lub okablowania.

Rura karbowana, peszel z pilotem

Zalety peszla 

Zaletą tej rury jest jej duża elastyczność, łatwość montaż oraz pilot, czyli drut wewnątrz tej rury, dzięki któremu bardzo łatwo jest przeciągnąć przewód w długich odcinkach. Peszle wykonane w całości z tworzyw sztucznych stosowane są wszędzie tam, gdzie osłona metalowa nie może być stosowana lub nie ma konieczności jej stosowania. Peszel z PVC, Poliamidu oraz innych plastików charakteryzuje się niezwykłą lekkością, niewielkim promieniem gięcia, odpornością na promienie UV oraz na inne uciążliwe warunki zewnętrzne. Sprzedawany na tej stronie peszel ma średnicę zewnętrzną- 16mm, a wewnętrzną 12 mm. Wykonano go z samogasnącego tworzywa PVC, jest odporny na ściskanie 750N i posiada wewnątrz rury drut (pilot), który ułatwi wciągnięcie przewodów. Można go stosować w tych instalacjach, w których rury nie będą podlegały dużym siłom na ściskanie i rozciąganie oraz nie będą narażone na udary mechaniczne.

Cechy produktu:
- wykonana z samogasnącego tworzywa PVC
- odporna na ściskanie 750N
- pilot (drut) wewnątrz rury ułatwiający wciągnięcie przewodów

Zastosowanie:
instalacje, w których rury nie podlegają dużym siłom na ściskanie i rozciąganie oraz nie są narażone na udary mechaniczne.

Specyfikacja

Długość:50 metrów
Kolor:szary
Wytrzymałość:750N/5cm
Wykonanie:tworzywo PCV samo gasnące
Średnica:zewnętrzna : 16 mm , wewnętrzna: 12 mm

Opinie klientów

Ten produkt nie ma jeszcze dodanych opinii.