Testery kabli

Wszystkie produkty w tym dziale
2 produkty

Problem z okablowaniem? Pierwszym krokiem prowadzącym do wyeliminowania usterki jest jak zawsze prawidłowa diagnoza. Warto przy tym pamiętać, że przewody to delikatne elementy i łatwo je uszkodzić, choćby podczas sprawdzania ich stanu. Dlatego w takich przypadkach najlepiej skontrolować je bez naruszania ich izolacji. Jak tego dokonać? Niezastąpione okażą się testery kabli. Za ich pomocą z łatwością sprawdzisz, gdzie leży przyczyna problemów z przewodami. To z kolei ułatwi Ci ich rozwiązanie. W sklepie Wasserman znajdziesz przyrządy służące do kontrolowania różnych rodzajów okablowania.

Testery kabli HDMI

Tester kabli HDMI, który znaleźć można w ofercie Wasserman, to praktyczne urządzenie pozwalające na zdiagnozowanie problemów z połączeniem styków. Oprócz jednostki głównej użytkownik ma do dyspozycji jednostkę zdalną. Takie rozwiązanie umożliwia test łączności dla 19 żył kabli z wtykami A HDMI. Za jego pomocą można sprawdzić stan zarówno przewodów w instalacjach, jak i tych luźnych. Poszczególne diody LED tych przyrządów powiadomią Cię o stanie łączności, ewentualnym braku połączenia, problemie ze skrzyżowanymi żyłami czy zwarciem. Tester kabli HDMI wyróżnia się ergonomicznym kształtem i dostępny jest w zestawie z funkcjonalnym etui. 

Testery kabli sieciowych

Inny rodzaj przewodów można skontrolować za pomocą testerów kabli sieciowych. To urządzenia, które wykorzystasz do pomiaru ciągłości okablowania LAN. Pozwoli Ci wykryć błędne połączenia, zwarcia oraz przerwy. Wykorzystasz je do przewodów zakończonych standardowymi wtykami RJ45 oraz R11. Jeden koniec kabla podłącza się do części zasadniczej testera, a drugi do terminatora. Po uruchomieniu sprzętu, sprawdza on każdą żyłę z osobna i sygnalizuje wynik badania właściwymi diodami. Do zestawu dołączony jest futerał, dzięki któremu obie jednostki testera zawsze pozostają w tym samym miejscu.

Jeżeli chcesz zdiagnozować problemy z okablowaniem w swoim mieszkaniu, zaopatrz się w niezawodne testery i zaoszczędź sobie zbędnej pracy oraz nerwów. Pozwolą Ci one łatwo wyeliminować wszelkie usterki.

Strona główna