Testery grubości lakieru

Pomiar grubości lakieru to sposób by uniknąć zakupu auta z powypadkową przeszłością. Dzięki temu, że coraz szerzej dostępne są mierniki i mają coraz bardziej dostępne ceny każdy z nas może się w nie zaopatrzyć. Takie urządzenie należy jednak dobrze wybrać i prawidłowo je użytkować.

Mierniki w ofercie sklepu Wasserman od sprawdzonych dostawców -Prodig - Tech, BlueTechnology

Musimy pamiętać o tym, że pomiar grubości lakieru należy wykonywać zawsze na czystym samochodzie, ponieważ gruba warstwa brudu zafałszuje nam wynik. Najlepiej, pomiar zaczynać od dachu, bo to element najmniej narażony na uszkodzenia. To najlepszy punkt odniesienia do dalszych pomiarów. Do dachu, nasz miernik grubości lakieru przykładamy zawsze w kilkunastu miejscach - zarówno na środku, jak i na krawędziach. Samochód mierzymy cały. W naszym sklepie sprzedajemy mierniki grubości lakieru uznanych producentów, takich jak Prodig-Tech czy Blue Technology, te urządzenia spełniają wymagania i tych, którzy potrzebują mierników na własny użytek, jak i lakierników, dla których jest to narzędzie do pracy. Mierniki grubości lakieru, które znajdują się w naszej ofercie są wykonane z najwyższej jakości materiałów, spełniają wszystkie normy i są proste w obsłudze. Polecamy zwłaszcza mierniki, przy których sonda jest połączona z korpusem kablem.

Mierniki lakieru z różnymi sondami

Zachęcamy do kupna miernika, ponieważ pozwala znacząco zredukować ewentualność zakupu pojazdu powypadkowego. Dzięki takiemu urządzeniu dowiesz się, czy powierzchnia samochodu nie była przemalowywana albo czy nie znajduje się na niej warstwa szpachli. Jaki miernik wybierzesz, zależy to od Twoich wymagań oraz możliwości finansowych. Wśród wielu różnych modeli dostępnych w naszej ofercie godne polecenia są mierniki posiadające sondę na wysięgniku. Zapewniają dokładne sprawdzenie wszystkich elementów pojazdu. Sondy przy miernikach mogą mieć różny kształt. Sondy mogą być ona płaskie albo kuliste. Mierniki z sonda kulistą niwelują drgania ręki, więc pomiar jest łatwiejszy i bardziej dokładny. Poza tym, głowica kulista umożliwia wykonanie pomiaru na powierzchniach nieregularnych, na przykład z boku auta, czy przy światłach. Nasze mierniki zastosować można do pomiaru większości powłok samochodowych, do stali, stali ocynkowanej, aluminium, plastiku.

Strona główna