Odzież robocza

Wszystkie produkty w tym dziale
83 produktów

Nie możemy mylić odzieży ochronnej z odzieżą roboczą. To dwie różne kategorie. Odzież robocza ma na celu 

ochronę zdrowia pracownika i jego własne ubranie, z kolei odzież ochronna powinna chronić człowieka przez zagrożeniami związanymi z wykonywaną pracą. Przed zagrożeniami mechanicznymi, chemicznymi, termicznymi lub czynnikami atmosferycznymi. W przypadku odzieży ochronnej, oprócz spodni, bluz, kurtek czy butów, w jej skład wchodzi jeszcze szereg dodatkowych akcesoriów z zakresu BHP takich jak kaski, ochraniacze, gogle, maski, okulary czy rękawice ochronne.

 

Postaw na sprawdzone marki Dedra, Hogert, Lahti Pro, Powermat w sklepie Wasserman


W ofercie sklepu Wasserman możesz kupić nie tylko odzież roboczą, ale i obuwie oraz wszelkie niezbędne w pracy akcesoria wymagane przez zasady BHP. Jeśli chodzi o wybór odzieży roboczej, to podstawowym kryterium wyboru jest jej przeznaczenie. Inna odzież będzie potrzebna do branży ogrodniczej, gastronomicznej, lekarskiej, a inna dla mechaników czy budowlańców. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie warto zweryfikować jeden z istotnych elementów, sposób wykonania odzieży roboczej no i materiału, z jakiego została wyprodukowana. Odzież sprzedana u Wassermana, pochodząca od znanych producentów wykonana jest materiałów najwyższej jakości takich jak np. tkanina Oxford 600D z której uszyta jest bluza robocza, lub mieszanki 65% poliester 35% bawełny jak w spodniach. Obuwie robocze takie jak gumowce, kalosze czy sandały posiadamy od producentów mający już wyrobioną dobrą opinię na rynku. Kalosze pomogą w pracy w mokrym środowisku ochraniając nasze stopy przed wilgocią a sandały czy półbuty z antypoślizgową podeszwą i wzmocnionymi noskami zabezpieczą nasze stopy przed urazami.

 

Rękawice robocze, maski spawalnicze, maski przeciwpyłowe, osłony, okulary i nakolanniki w sklepie Wasserman


Rękawice robocze lub rękawice ochronne, podobnie jak ubrania robocze zabezpieczają przed zabrudzeniem. Występują w wielu wariantach zależnie od producenta. Rękawice robocze sprzedawane w naszym sklepie to najczęściej: rękawice drelichowe, płócienne, bawełniane, wzmocnione skórą, lateksem, z nitrylem, dziane powlekane (oblewane), nakrapiane oraz gospodarcze. Rękawice Hogert czy Dedra są rękawicami bardzo manualnymi i bardzo trwałymi. Polecamy je do większości prac przydomowych, prac magazynowych lub ogrodniczych. Nadają się także do prac mechanicznych. Maski spawalnicze, w ofercie sklepu Wasserman dzielimy na przyłbice pasywne ( spawacz wybiera, jaki filtr jest mu potrzebny i taki montuje).Aktywne przyłbice spawalnicze, inaczej przyłbice samo ściemniające, są natomiast wyposażone w filtr spawalniczy o automatycznym zaciemnieniu. Po rozpoczęciu spawania filtr automatycznie zwiększa stopień zaciemnienia nie powodując oślepienia, oraz rozjaśnia się po wyłączeniu łuku spawalniczego. Maski przeciwpyłowe posiadają filtry z aktywnym węglem, które chronią przed szkodliwym działaniem aerozoli z cząstek stałych i ciekłych. Aby dopełnić oferty odzieży roboczej nie można zapomnieć o nakolannikach. Nakolanniki ochronne robocze kupujemy po to, aby ochronić nasze stawy kolanowe podczas prac budowlanych, wykończeniowych, a nawet do prac ogrodowych. Przy układaniu kostki brukowej najlepsze będą ochraniacze twarde, za to przy pracach ogrodowych sprawdzą się nakolanniki gumowe, natomiast do prac wykończeniowych taki jak np. układanie podłóg zalecamy nakolanniki żelowe, nie zniszczą i nie zabrudzą paneli lub parkietu.

 
Strona główna