Monitoring, czujniki i mierniki - Inteligentny Dom

W każdym inteligentnym domu nie może zabraknąć odpowiednich czujek czy czujników. Poza tym idealnym, uzupełnieniem alarmów, jest zdalne wyłączanie i zapalanie świateł. Nie wspomnimy tu już o chociażbym absolutnym must have, czyli domofonie czy elektronicznym wizjerze do drzwi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działu "Inteligentny dom"

Postaw na Blow

Czujniki dymu sprawdzą się w każdym domu lub mieszkaniu, niezależnie od metody jego ogrzewania. W przypadku pożaru urządzenie wykrywa dym, który powstaje już w jego pierwszej fazie i tym samym skutecznie alarmuje domowników. Czujniki czadu i gazu są niezbędne w domach, gdzie ogrzewanie odbywa się poprzez instalację gazową lub przy pomocy innego paliwa. Czad jest cichym zabójcą, nie ma zapachu, więc jest niewyczuwalny. Czujniki dymu i czadu z naszej oferty bywają wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak np. wyświetlacz LCD informujący o poziomie CO w pomieszczeniu. Taki czujnik świetnie sprawdza się na przykład w kotłowniach. A co powiecie na watomierz? To proste urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz ewentualnie wskaźnik natężenia prądu. Takie mierniki to doskonałe urządzenia do użytku domowego, podpowiedzą nam dokładnie, co w naszym domu pobiera najwięcej energii. A znacie czujniki zmierzchowe? Czujnik Maclean MCE34 automatycznie załączy i rozłączy obwód elektryczny w momencie, gdy natężenie będzie niższe niż określony poziom. Co to oznacza w praktyce? To oznacza, że na przykład światło ogrodowe automatycznie zapali się, kiedy zapadnie zmrok, a następnie wyłączy się, kiedy zrobi się widno. Wspomnimy tu jeszcze o wysokiej klasy mierniku energii z np. renomowanej firmy GreenBlue. Co potrafi to cudo? Wyświetla aktualną godzinę, wyświetla napięcia sieci, wyświetla pobór prądu, wyświetla aktualne obciążenie, gniazdka, wyświetla i zapisuje sumę zużytej energii elektrycznej, wyświetla i zapisuje całkowity czas włączenie oraz opłaty za energię , wyświetla częstotliwość sieci elektrycznej, współczynnik mocy.

Domofony, wizjery i czujniki - Ferguson, Orno

Nowoczesne domofony do domu jednorodzinnego posiadają wiele dodatkowych funkcji. Domofony cyfrowe z obsługą przez aplikację mobilną to idealne rozwiązanie dla tych spędzających czas z daleka od swojego miejsca zamieszkania. W razie włamania lub innego incydentu sprawdzą się domofony bezprzewodowe z czujnikami ruchu,a możliwość wykonywania zdjęć i nagrywania filmów, pomogą w kwestii ewentualnej identyfikacji sprawców. W sklepie Wasserman mogą Państwo nabyć domofony cyfrowe i dzwonki do drzwi najwyższej klasy. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty znanych producentów takich jak Ferguson, Green Blue czy Schneider electric. A teraz następne pytanie - czy warto inwestować w czujnik zalania wodą? Jeżeli nie zauważysz w porę, że gdzieś pękła rura, że coś przecieka, że zaczyna zalewać piwnicę, lub kapie pod wanna, to woda zaleje nie tylko Ciebie, ale i sąsiada. Koszty osuszania i remontu mogą być podwójne i żadne ubezpieczenie nie pokryje tego w całości. Jak już się zdecydowałeś i kupiłeś taki czujnik, to najlepiej` sprawdzi się on na podłodze pod umywalką, przy toalecie, pod wanną, pod prysznicem, pod pralką, pod zmywarką, na podłodze w kotłowni, pod urządzeniami instalacji CO i CW, i w końcu, na podłodze w garażu. Nie możemy tu zapomnieć o podstwowej ochronie Twojego domu. Rejestratory i systemy alarmowe zapewniają stały nadzór na określonym terenie. W skład kompleksowego systemu alarmowego wchodzą zazwyczaj sygnalizatory dźwiękowe i świetlne oraz rejestratory kamer, a dostęp do obsługi całej instalacji zapewnia manipulator. Kamery IP znanych producentów – Blow, Ferguson, Hikvision, BCS, Media-Tech, Overmax charakteryzują się wysoką funkcjonalnością i innowacyjnością. Obrotowe kamery IP Overmax funkcjonują bezprzewodowo i posiadają bardzo szeroki zakres regulacji. Oferują tryb nocny i są wyposażone w mikrofon oraz głośnik. Tubowe kamery IP BCS nadają się z kolei zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Dniem i nocą transmitują obraz wysokiej jakości. Podobnie działają kompaktowe kamery IP Hikvision. Oferują świetne parametry w przystępnej cenie.

Strona główna