Zasilanie awaryjne

Wszystkie produkty w tym dziale

Posiadasz w domu kominek z płaszczem wodnym albo kocioł na paliwo stałe? Jeśli tak, świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, czym grozi nagła przerwa w dostawie energii elektrycznej. Nie tylko tracisz komfort ciepła w całym domu, ale i ryzykujesz bezpieczeństwo całej instalacji. Jeśli pompa tłocząca wodę przestanie działać, ciśnienie w układzie wzrośnie. Lepiej nie ryzykować i zaopatrzyć się w awaryjne źródło zasilania. Urządzenia tego typu, dostępne w sklepie Wasserman, można również wykorzystać jako wielofunkcyjny prostownik do akumulatora samochodowego.

Awaryjne źródło zasilania z przebiegiem sinusoidalnym i funkcją ładowania

Zasilacze awaryjne, które znajdziesz w ofercie Wasserman, różnią się od tradycyjnych przetwornic AC/DC tym, że wytwarzają na wyjściu napięcie identyczne jak to w sieci energetycznej. Dzięki napięciu przemiennemu o przebiegu sinusoidalnym można wykorzystywać te urządzenia do zasilania sprzętów z wbudowanymi silnikami i transformatorami – na przykład elektronarzędzi czy AGD małej mocy. Co więcej, awaryjne zasilacze do domu gwarantują nieprzerwaną i stabilną pracę pomp oraz wentylatorów. Specjalny układ zabezpieczenia baterii dba z kolei o to, by akumulator nie został uszkodzony w wyniku całkowitego rozładowania. 

Produkty znanych producentów – Intex, Kemot, Volt Polska, Quer

Przenośne źródła energii mogą być wykorzystywane także jako awaryjne zasilacze do komputera. Za przykład niech posłużą urządzenia marki Kemot. Użyjesz ich zarówno do awaryjnego zasilania pieców, jak i urządzeń RTV czy właśnie biurowych. Na tym oczywiście nie koniec. Przydadzą się również jako zastępstwo klasycznych ładowarek (na przykład do smartfonów), źródło prądu dla elektronarzędzi, AGD, pomp oraz wszelkich urządzeń, których moc zasilania nie przekracza określonego limitu (około 500 W). Awaryjne zasilacze dostępne w asortymencie Wasserman to również produkty marek Intex czy Quer. Specjalizują się one w inteligentnych i kompleksowych rozwiązaniach elektrycznych. Podobną działką zajmuje się firma Volt Polska.

Strona główna