Papier ścierny i kostki

Wszystkie produkty w tym dziale
55 produktów

Powiedzenie „przyczepić się jak rzep psiego ogona” oznacza silne i trudno rozerwalne połączenie ze względu na fizyczne właściwości zarówno owocu łopianu (nazywanego potocznie „rzepem”), który jest pokryty małymi haczykami, jak i futra znajdującego się na ogonie czworonoga, w które wspomniane haczyki z łatwością się wpijają. Na podobnej zasadzie działa materiał Velcro (również nazywany potocznie „rzepem”) i jest chętnie wykorzystywany w przemyśle odzieżowym, ale i budowlanym – np. papiery ścierne montuje się na szlifierkach za pomocą rzepów.

Produkty znanego producenta Powermat

Papiery ścierne na rzep to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu z łatwością wymienimy powierzchnię służącą do szlifowania – gdy zajdzie potrzeba oszlifowania innego materiału lub gdy materiał w miarę użytkowania ulegnie stopniowej degradacji. Papiery ścierne rozróżniamy ze względu na następujące czynniki fizyczne:

 • kształt (trójkąt, koło),
 • średnica (w zależności od wielkości szlifierki),
 • różna gradacja (w zależności od materiału, który mamy zamiar szlifować),
 • różna ilość otworów wentylacyjnych przez które zasysany jest pył.

Wszystkie powyższe parametry papierów ściernych zmieniają się w zależności od rodzaju szlifowanego materiału i rodzaju szlifierki (szlifierki mimośrodowe korzystają z papieru o kolistym kształcie, a szlifierki oscylacyjne z papieru w kształcie trójkąta).

Czas na szczegóły

Papier o mniejszej gradacji wybierzemy do szlifowania miększych materiałów lub wykonywania prac wykończeniowych, zaś większa granulacja posłuży do obróbki twardszych materiałów i bardziej agresywnej pracy. Przy wybieraniu odpowiedniej granulacji papieru trzeba zwrócić uwagę na numer obok litery „P” w opisie produktu – im mniejsza liczba tym większy efekt ścierania. Produkty marki Powermat sprzedawane są na sztuki lub w zestawach składających się z pięciu identycznych elementów. Z papierów ściernych korzystać możemy na sucho i na mokro, zaś przy metodzie z użyciem cieszy musimy wybrać wyższą granulację i moczyć sam papier w zimnej wodzie przed użyciem. Do urządzeń, które pracują na wyższych obrotach przeznaczony jest papier o niższej granulacji, a zasada ta działa w dwie strony.

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
 • GLS
 • Poczta Polska
 • Paczkomaty InPost
Metody płatności
 • PayPal
 • PayU
 • przelew
 • za pobraniem
Znajdź nas
 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna