Prostowniki i zasilacze awaryjne

Współcześnie jesteśmy w dużym stopniu uzależnieni od energii elektrycznej. Wiele urządzeń w naszych gospodarstwach domowych musi działać bez przerwy, a ich ewentualna awaria może zagrozić bezpieczeństwu. Nie trzeba dodawać, że od ciągłego dostępu do prądu zależy także nasz komfort i samopoczucie. Wbrew pozorom energia elektryczna jest nam równie niezbędna w domu, jak i poza nim. Wystarczy pomyśleć o akumulatorach samochodowych, które decydują przecież o tym, czy silnik odpali, czy też nie. Dlatego tak ważne jest, by zawsze mieć przy sobie alternatywne źródło prądu. Z pomocą przychodzą dostępne w sklepie Wasserman zasilacze awaryjne i prostowniki akumulatorowe.

Prostowniki samochodowe

Jest całe mnóstwo powodów, które mogą przyczynić się do rozładowania akumulatora w naszym samochodzie. Problemem bywają mrozy, upały, zwiększona wilgotność, ale też zbyt krótkie dystanse, rzadkie korzystanie z auta czy zaawansowana elektronika na pokładzie. Dlatego w każdym bagażniku powinien znaleźć się automatyczny prostownik samochodowy. Pozwala on przywrócić sprawność rozładowanemu akumulatorowi bez konieczności proszenia innych kierowców o pomoc. To o tyle ważne, że nie wszędzie i nie o każdej porze znajdziemy ewentualny ratunek. Prostownik daje nam niezależność i pozwala samodzielnie naładować akumulator. Wystarczy wyjąć baterię z samochodu i podłączyć do niej prostownik: czerwonym kablem do bieguna dodatniego, a czarnym do ujemnego.

Prostowniki i zasilacze awaryjne znanych producentów – Intex, Kemot, Powermat, VOLT, Geko, Blow, Quer, Vipow

W zasilacze awaryjne sklep Wasserman zaopatrują renomowani producenci. Ich sprzęt odznacza się wydajnością i maksymalna wytrzymałością. Prostowniki Powermat wyróżniają się na przykład wysokim poziomem funkcjonalności – mogą ładować prądem o napięciu 6 lub 12 woltów. To kompaktowe urządzenia, które mogą okazać się nieocenione w podróży lub choćby przed porannym wyjazdem do pracy. Niektóre modele – między innymi firmy Intex, Kemot, VOLT, Blow czy Quer – przeznaczone są również dla potrzeb domowych. Urządzenia Powermat, Geko i Vipow znajdą z kolei zastosowanie właśnie w samochodach.

Strona główna