Stacje lutownicze

W kategorii lutownic w sklepie internetowym Wasserman znalazły się praktyczne urządzenia, które przydadzą się w każdym domowym warsztacie. Dostępna w ofercie stacja lutownicza może współpracować z grzałkami różnego rodzaju, w tym z najbardziej powszechnymi lutownicami oporowymi. Znajdzie przede wszystkim zastosowanie podczas naprawy większych i mniejszych urządzeń elektronicznych. W asortymencie Wasserman znaleźć można również wypalarki do drewna, za pomocą których ozdobimy produkty z drewna, a nawet skóry.

Wypalarki do skóry i drewna

Lutownica jest znacznie bardziej powszechnym urządzeniem niż wypalarka. Pozwala na trwałe i szczelne łączenie metalowych elementów za pomocą lutów. Luty mają to do siebie, że topnieją w niższej temperaturze niż łączone powierzchnie, dzięki czemu te pozostają nienaruszone. Wypalarka do skóry i drewna służy natomiast ozdabianiu eleganckimi ornamentami produktów wykonanych z tych właśnie materiałów. To dość proste urządzenie wyposażone w rozgrzewany rylec, za pomocą którego wypala się wzory między innymi w drewnie, skórze czy korku. Można dekorować w ten sposób meble lub galanterię. W niektórych przypadkach wykorzystamy ten sprzęt również w charakterze lutownicy czy nożyka termicznego.

Lutownice i wypalarki znanych producentów – Xtreme, Geko

Urządzenia, które znalazły się w ofercie sklepu internetowego Wasserman, pochodzą z asortymentów znanych i cenionych producentów. Stacja lutownicza Xtreme na przykład wyróżnia się wygodną i łatwą obsługą oraz płynną regulacją temperatury w szerokim zakresie. Jej praca sygnalizowana jest przez podświetlany włącznik, a o bezpieczeństwo użytkownika dba między innymi izolowana rękojeść. Wypalarka Geko z kolei odznacza się wszechstronnym zastosowaniem. Z jednej strony można używać jej do ozdoby elementów wyposażenia domu czy garderoby, z drugiej wykorzystać ją do naprawy drobnych artykułów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować to narzędzie do wykonania oryginalnych upominków – mało kto ma możliwość podarowania bliskim tak spersonalizowanych prezentów jak portfel czy szkatułka z wypalonymi na nich inicjałami bądź dedykacjami.

Strona główna