Odkurzacze i akcesoria kominkowe

Produkt dnia
Do końca promocji:
Promocje
Do końca promocji:

Relaks przy kominku czy wieczorny grill – kto nie lubi wypoczywać w taki sposób? Na pewno więcej znalazłoby się osób, które nie lubią po takim wypoczynku sprzątać. Zadbanie o czystość paleniska do przyjemnych nie należy, ale ma niezmiernie duże znaczenie. Nie chodzi tylko o estetykę i wygodę użytkowania grilla czy kominka, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Domowy kominek powinien być czyszczony raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. W przeciwnym razie może dojść do pożaru. Aby do tego nie dopuścić, powinniśmy wymiatać popiół i sadzę, ale że jest to bardzo niewygodne, lepiej sięgnąć po odkurzacz do popiołu.

Odkurzacze do popiołu i sadzy

Zmiotka i szufelka w czyszczeniu kominka nieraz bardziej przeszkadzają, niż pomagają. Popiół łatwo wzbija się w powietrze i osiada wszędzie wokół, zanieczyszczając salon. Dlatego niezbędnym urządzeniem jest odkurzacz kominkowy. Różni się tym od tradycyjnego, iż wyposażono go w specjalne filtry, dzięki którym gęsta sadza i popiół nie uszkodzą jego silnika. Ponadto posiada odpowiednio dostosowany wąż i nieraz umożliwia sprzątanie nie tylko wystygniętego popiołu, ale nawet takiego w temperaturze kilkudziesięciu stopni. Wszystko dzięki zastosowaniu ogniotrwałych materiałów.

Odkurzacz do kominka wykorzystuje własną siłę ssącą i filtruje zanieczyszczenia, umieszczając popiół i sadzę w łatwym do opróżnienia pojemniku. Co więcej, niektóre modele mogą być wykorzystywane jako dmuchawy (na przykład do liści) – wystarczy jedynie przełożyć wąż do otworu wylotowego.

Odkurzacze kominkowe znanych producentów – Adler, Camry, Kaminer, Powermat

Oferta sklepu Wasserman to odkurzacze do sadzy produkowane przez znane marki. W asortymencie dostępne są urządzenia takich producentów jak Adler, Camry czy Kaminer. Znalazł się w nim również separator popiołu Powermat, wyposażony w solidny wąż, żaroodporną rurę oraz zbiornik. Jego silnik został zabezpieczony systemem filtrów, dzięki czemu nie zaszkodzi mu gęsty pył. Separator do odkurzacza może być z powodzeniem wykorzystywany również do sprzątania pomieszczeń zanieczyszczonych po remontach. Jego filtry nadają się do mycia i ponownego wykorzystania, lecz w razie potrzeby można zamówić nowe, także dostępne w sklepie Wasserman.

Strona główna