Zasilacze antenowe

On stoi na dachu i majstruje coś przy antenie. Ona wychyla się przez okno i wykrzykuje kolejne instrukcje, które w założeniach mają poprawić jakość obrazu. Telewizor nic sobie nie robi z ich wysiłków i dalej śnieży w najlepsze, udowadniając tym samym popularne stwierdzenie o złośliwości rzeczy martwych. Takie obrazki z codzienności to już przeszłość bowiem telewizja analogowa odchodzi w zapomnienie, wypierana przez telewizję cyfrową. A w wypadku telewizji cyfrowej problemy z sygnałem w prosty sposób załatwia zasilacz antenowy.

Produkty znanych producentów Blow, Telmor oraz Import

Słaby sygnał to nie koniec świata, wszystko da się naprawić. Moc i jakość sygnału przekazywanego z anteny możemy poprawić przy użyciu wzmacniacza połączonego z zasilaczem antenowym do telewizora. Jeśli takie urządzenie jest podpięte do odbiornika warto się upewnić, czy działa poprawnie – świadczyć o tym będzie paląca się kontrolka na obudowie urządzania marki Blow. Zasilacz do anteny stabilizowany wyposażony jest w przewód współosiowy, który prowadzi sygnał między wyjściem wzmacniacza a wejściem antenowym OTV, co następuje dzięki użyciu rozgałęźnika zasilania. Zasilacze antenowe tv mogą pracować bez przerwy i posiadają opcję regulacji napięcia wyjściowego, co może okazać się przydatne, gdy postanowimy wpłynąć na siłę wzmacniacza antenowego z regulacją.

Kto potrzebuje zasilacza antenowego?

Każdy użytkownik domowej sieci telewizyjnej potrzebuje wzmacniacza, który z kolei zasilany jest przez zasilacz antenowy, który wpinamy z jednej strony do telewizora, a z drugiej do kontaktu. Niegdyś słaby sygnał w telewizji analogowej objawiał się pojawieniem się „kaszy” na ekranie, czyli zjawiska popularnie nazwanego „śnieżeniem”. W erze telewizji cyfrowej takie „zjawisko atmosferyczne” nas nie dotknie, ale możemy spotkać się ze znacznym spadkiem jakości odbieranego programu (ekran skażony „pikselozą”), niespodziewaną zmianą kolorów lub niechcianą przez widza i nieplanowaną przez twórców stopklatką (zatrzymaniem się obrazu). Zasilacz regulowany pomoże nam w odzyskaniu odpowiedniej jakości obrazu. Wszystko po to, byśmy mogli cieszyć się ulubionymi programami i filmami najwyższej jakości.

Strona główna