Radiotelefony VHF UHF

Podkategorie

cofnij do Radiotelefony i PMR
Produkt dnia
Do końca promocji:
Promocje
Do końca promocji:
Wszystkie produkty w tym dziale

Dostępne w sklepie Wasserman krótkofalowe radiostacje odznaczają się wyjątkową jakością. Ich profesjonalne parametry pozwalają na komunikację głosową w powietrzu, na lądzie i na wodzie. Znakomicie nadają się zarówno do zabawy, jak i do pracy. Cechują się niewielkimi rozmiarami i poręcznością, ale również łatwością obsługi. Jak przystało na urządzenia przydające się w terenie, są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu nie grożą im trudne warunki atmosferyczne czy środowiskowe. Krótkofalówki w ofercie sklepu Wasserman różnią się liczbą obsługiwanych kanałów, zasięgiem oraz dodatkowymi udogodnieniami.

Profesjonalne krótkofalówki

Radiotelefony UHF/VHF (znane także pod nazwą walkie-talkie) zapewniają łączność w zakresie kilkuset metrów do nawet paru kilometrów. Ich ogromną zaletą jest to, że można korzystać z nich zupełnie za darmo. Świetnie sprawdzą się więc na przykład podczas wakacji za granicą, gdzie pozwolą nam zaoszczędzić na roamingu. Przydadzą się w trakcie wycieczek rowerowych, grupowych wyjazdów czy wypraw w góry. Przewagą krótkofalówek nad telefonami komórkowymi jest także to, że działają niezależnie od infrastruktury sieci, a więc nawet w najtrudniejszych warunkach i w miejscach gdzie komórki tracą zasięg.

Trzeba jednak zaakceptować to, że duobandery funkcjonują w tzw. półdupleksie, a więc w tym samym czasie możemy tylko albo odbierać, albo nadawać sygnał. Komunikacja przez walkie-talkie to również brak prywatności – każdy przebywający na tym samym kanale może usłyszeć naszą rozmowę.

Radiotelefony znanych producentów – Baofeng, Luiton, Intek, QYT, CRT

Oferowane w sklepie Wasserman urządzenia to profesjonalne krótkofalówki pracujące na wielu różnych częstotliwościach. Charakteryzują się wodoodpornością, wytrzymałymi bateriami oraz wieloma funkcjami ułatwiającymi korzystanie z nich. Można wśród nich wymienić na przykład funkcję VOX, która pozwala na aktywację urządzenia głosem. Dzięki niej nie musimy wciskać przycisku, chcąc nadać komunikat.

Radiotelefony VHF/UHF posiadają również funkcję kodów selekcyjnych gwarantujących nam większą prywatność podczas rozmów. Nie eliminuje ona możliwości bycia podsłuchanym, lecz znacznie ją ogranicza, gdyż pozwala przefiltrować każdy kanał poprzez podzielenie go na liczne podkanały. W ofercie sklepu Wasserman znalazły się między innymi radiotelefony Baofeng, Luiton, Intek, QYT czy CRT.

Strona główna