Przejściówki i złączki

Różnokolorowe oświetlenie ledowe to idealny sposób, by rozjaśnić ciemne wnętrze i w ciekawy sposób udekorować meble. Odrobina światła może nadać pomieszczeniu zupełnie nowy wygląd za stosunkowo niewielką cenę. Problem pojawia się w chwili, gdy potrzebujemy więcej niż pięć metrów świecącej taśmy LED (standardowa długość taśmy) – wtedy trzeba połączyć ze sobą dwie lub więcej taśm. Można to zrobić za pomocą lutownicy lub wykorzystujące specjalne złączki. Właśnie te ostatnie znajdą Państwo w naszej ofercie.

Przejściówki  i złączki – zastosowanie

Gdy nie mamy lutownicy i chcemy szybko połączyć ze sobą pięciometrowe taśmy LED, musimy użyć przejściówki lub złączki. Na rynku dostępne są przejściówki i złączki w najróżniejszych kształtach i rozmiarach oraz o odmiennych zastosowaniach. Konektory zatrzaskowe do taśm LED pozwalają na łączenie dwóch odcinków taśmy – w zależności od kształtu przejściówki taśmy mogą być połączone równolegle (jedna staje się przedłużeniem drugiej) lub prostopadle (taśmy łączą się pod kątem prostym, tworząc kształt litery „L”). Prawidłowe łączenie taśm LED jest o tyle ważne, że liczą one najczęściej pięć metrów długości, więc gdy chcemy ozdobić światłami powierzchnię na przykład piętnastu metrów, musimy zadbać o to, by na złączeniach kabli nie spadało napięcie (a tym samym wszystkie odcinki świeciły jednakowo mocno).

Produkty znanego producenta – Procter

Do najpopularniejszych modelów przejściówek i złączek, które są dostępne na rynku, zaliczamy produkty od znanego producenta – konektory marki Procter. Konektor tego typu pozwoli zaoszczędzić Ci czas, energię i pieniądze – jest tani i łatwy w obsłudze. Plastikowa obudowa chroni złączenia kabli przed uszkodzeniami mechanicznymi. W naszym sklepie znajdą Państwo również taśmy LED świecące mocnym różnokolorowym światłem (żółty, czerwony, niebieski, zielony). Produkt cechuje elastyczność, silikonowa, wodoszczelna osłona i szeroki kąt świecenia (120 stopni). Taśmy można wykorzystać jako oświetlenie wewnętrzne lub zewnętrzne – a dzięki opisanym wcześniej przejściówkom i złączkom nic nie stoi na przeszkodzie, by opleść nimi cały dom.

Strona główna