Czujniki dymu, gazu, czadu

W sklepie Wasserman nie mogło zabraknąć urządzeń, które dbają o podwyższenie poziomu bezpieczeństwa w Państwa domach i mieszkaniach. Czujniki dymu, czujniki czadu i gazu to sprzęt, który za stosunkowo niewielką cenę potrafią uratować życie. Nawet najnowocześniejsze instalacje bywają zawodne, zwłaszcza gdy w grę wchodzić może błąd ludzki. Wybuchy gazu, śmiertelne zatrucia czadem i pożary to wypadki, które wciąż zbierają swoje żniwo. Czujniki dumy i czadu oraz czujniki gazu do mieszkania znacznie redukują to ryzyko i pozwalają domownikom na szybką interwencję.

Czujniki dymu - ogólne informacje

Najbardziej podstawowe urządzenia tego typu to czujniki dymu. Sprawdzą się one w każdym domu lub mieszkaniu, niezależnie od metody jego ogrzewania oraz ewentualnej obecności instalacji gazowej. W przypadku pożaru urządzenie wykrywa dym, który powstaje już w jego pierwszej fazie, skutecznie alarmując domowników poprzez sygnały dźwiękowe i świetlne. Czujniki czadu i gazu będą z kolei przydatne w domach, gdzie ogrzewanie pomieszczeń lub wody odbywa się poprzez instalację gazową lub przy pomocy innego paliwa. Czad wytarza się w sytuacji niedoboru tlenu, gdy spalanie jest niepełne. Czujniki dymu i czadu bywają wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak wyświetlacz LCD informujący o poziomie CO w pomieszczeniu. Taki czujnik gazu do domu przyda się na przykład w kotłowniach.

Czym sugerować się przy wyborze czujnika do wykrywania gazu?

Sklepie Wasserman oferujemy Państwu różne czujniki do wykrawania gazu, dymu lub czadu. Jak wybrać odpowiedni? Przede wszystkim określając swoje potrzeby, wynikające głównie z posiadanych w budynku instalacji. Jeżeli wszystkie opierają się na energii elektrycznej, wystarczy w poszczególnych pomieszczeniach rozmieścimy zwykłe czujniki dymu, które będą nas alarmować w przypadku wybuchu pożaru. Czujnik gazu do domu to ważne urządzenie, gdy ogrzewamy go właśnie tym paliwem lub korzystamy z niego w kuchni. Jeden z czujników warto wówczas umieścić właśnie tam, a drugi w kotłowni. Spalanie paliw płynnych gazowych lub stałych zawsze wiąże się z ryzykiem powstania nadmiaru CO. Wówczas warto zainwestować w czujniki dymu i czadu, umieszczone w kotłowni, jak również przy urządzeniach ogrzewający wodę w łazience lub kuchni i w pomieszczeniach, gdzie ewentualnie korzystamy z dodatkowego ogrzewania. Modele wyposażone w ekran LCD pozwalają na bieżąco monitorować stężenie czadu. Niezależnie od wieku i kondycji naszych domowych instalacji, warto wyposażyć dom w czujniki gazu i dymu oraz CO. W naszej ofercie znajdą państwo produkty znanych producentów takich jak Ferguson czy KIDDE.

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
  • GLS
  • Poczta Polska
  • Paczkomaty InPost
Metody płatności
  • PayPal
  • PayU
  • przelew
  • za pobraniem
Znajdź nas
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna