Stroboskopy

Czy wiesz, do czego można wykorzystać stroboskop? Wbrew pozorom jest to rodzaj światła, który znajduje dość wszechstronne zastosowanie. Wcale nie ogranicza się ono do dyskotek, choć jest tam rzeczywiście dość powszechne. Z lampami stroboskopowymi można się jednak spotkać również na drogach, w fotografice, a nawet w przemyśle. W sklepie Wasserman znajdziesz zarówno lampy o przeznaczeniu rozrywkowym, jak i ostrzegawczym. Jak działają stroboskopy i do czego zazwyczaj służą?

Oświetlenie dyskotekowe

Większość z nas kojarzy stroboskopy przede wszystkim z oświetleniem scenicznym. To lampy, które wszechobecne są na różnego rodzaju koncertach, imprezach plenerowych, w klubach i dyskotekach. Jeśli wiesz, o czym mowa, z pewnością rozumiesz przewagę stroboskopów nad klasycznymi reflektorami. Oświetlenie dyskotekowe osiąga bowiem efekty konkretnych złudzeń optycznych. Wszystko za sprawą konkretnej częstotliwości migania światła. Jeśli zsynchronizowana jest ona z ruchem jakiegoś obiektu, będzie on sprawiał wrażenie nieruchomego dla obserwatora. Odpowiednia manipulacja obiektem oraz częstotliwością światła może także spowodować złudzenie spowolnienia ruchu lub jego odwrócenia.

Produkty wysokiej jakości

W sklepie Wasserman znajdziesz nie tylko stroboskopy dyskotekowe. Asortyment obejmuje również lampy ostrzegawcze, których można użyć jako samochodowych kogutów. Ich światło pozostaje doskonale widoczne nawet w mocnym słońcu. Z oczywistych względów są wodoodporne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Solidne magnesy dbają o to, by dobrze trzymały się karoserii. Można zrobić z nich użytek podczas złych warunków pogodowych, aby zapewnić lepszą widoczność swojego auta, albo w razie wypadku, by ostrzec innych kierowców i być łatwo zauważalnym dla służb bezpieczeństwa. Warto zauważyć w tym miejscu, że stroboskopy wykorzystywane są również właśnie przez drogowców – pojawiają się choćby przy oznakowaniach informujących o utrudnieniach na jezdni. Z innej beczki – z lamp tych użytek robią również fotograficy, którym takie światło pomaga osiągać atrakcyjne efekty artystyczne.

Strona główna