Baterie

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej korzystamy z tradycyjnych baterii alkaicznych, które nazywamy potocznie „paluszkami”. Niegdyś trudno było się obyć bez sprzętu, który nie korzystałby z tego typu zasilania. Walkman, discman, Game Boy Color – urządzenia te powoli wychodzą z użycia zastąpione przez wielofunkcyjne telefony komórkowe, odtwarzacze MP3 lub nowsze konsole do gier. Popularne baterie paluszki wciąż mogą się nam jeszcze przydać – włożymy je do myszki bezprzewodowej, pilota do telewizora lub naściennego zegara.

Produkty znanych producentów - Philips, Blow, Vinnic, Vipow, Duracell, Maxell, Import, Syma, Panasonic

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo baterie wielu znanych producentów. Od klasycznych „paluszków” marki Blow (baterie AA), przez mniej standardowe rodzaje, cieńsze baterie alkaiczne (AAA) lub grubsze baterie typu C marki Phillips. Kupią u nas Państwo baterie alkaiczne (najpopularniejsze na rynku) oraz baterie litowe. Baterie litowe, zwane „guzikowymi” – ze względu na ich niewielkie rozmiary i płaski, okrągły kształt – można wykorzystać, szukając zasilania do mniejszych przedmiotów elektrycznych, takich jak zegarki na rękę, piloty (np. do dekodera satelitarnego), kalkulatory czy budziki. Ciekawym gadżetem są baterie akumulatorki, które można ładować poprzez wejście USB – pozwoli to zaoszczędzić czas, ładując baterie podczas pracy przy komputerze.

Baterie alkaiczne czy litowe? Które lepsze?

Baterie alkaiczne to najczęściej stosowane baterie na rynku. Zastąpiły one baterie cynkowo-węglowe, które miały o wiele mniejszą wydajność. Z kolei bateria litowa w porównaniu do baterii alkaicznej jest bardziej wytrzymała – bateria alkaiczna traci swoje właściwości już przy -5 stopniach Celcjusza.  Bateria litowa jest bardziej wytrzymała w konkretnych warunkach – np. podczas używania aparatu fotograficznego z lampą błyskową pozwala na zrobienie o wiele większej liczby zdjęć niż podczas używania aparatu z lampą błyskową zasilanego baterią alkaiczną. Baterie litowe wolniej rozładowują się „same z siebie” w stanie spoczynku – nieużywane mogą być w pełni sprawne nawet po kilku  latach. Przejrzyj naszą ofertę i znajdź baterie dla siebie.

Strona główna