Akumulatory żelowe

Na rynku motoryzacyjnym dostępne są trzy rodzaje akumulatorów – akumulatory kwasowo-ołowiowe, akumulatory AGM oraz akumulatory żelowe. Pierwszy typ, choć prawdopodobnie najbardziej popularny, to jednocześnie najbardziej narażony jest na wyciek kwasu siarkowego. Dwa ostatnie typy nie wymagają kontrolowania składu i ilości obecnego w środku elektrolitu. Akumulatory dzielimy na rozruchowe, akumulatory do głębokiego rozładowania oraz baterie stacjonarne. Poniżej przedstawiamy akumulatory żelowe.

Akumulatory żelowe o mocy 12V

W akumulatorach żelowych płynny elektrolit w postaci kwasu siarkowego został zastąpiony przez elektrolit żelowy (mieszankę kwasu siarkowego i krzemionki). Ten typ elektrolitu jest bardziej stabilny, przez swą szczelność niweluje ryzyko wycieku oraz pozwala na pracę z akumulatorem w dowolnej pozycji. Ponadto akumulatory żelowe charakteryzują się wysoką odpornością na samorozładowanie się, gdy długo pozostają w spoczynku (działają nawet po 12 latach nieużywania) oraz nie tracą swych specjalnych właściwości przy wielokrotnym ładowaniu i rozładowywaniu. Akumulatory żelowe 12V ze względu na swą niewielką moc nie nadają się do rozruchu samochodów osobowych, jednak idealnie spełniają swoją funkcję w przypadku systemów buforowych (jako zasilanie awaryjne).

Produkty znanych producentów - Vipow, Volt Polska

Akumulatory żelowe 12V nie działają jako akumulatory rozruchowe, co nie znaczy, że trudno znaleźć dla nich inne zastosowanie. Sprzęt medyczny, systemy radiofoniczne, jednoślady i quady, systemy alarmowe i przeciwpożarowe, zasilanie przyczep kempingowych – to tylko niektóre z zastosowań, do których można wykorzystać akumulatory żelowe 12V znanego producenta Vipow. Akumulatory żelowe są odporne na wstrząsy i wibracje oraz łatwe w transportowaniu (przez fakt, że ryzyko wylania elektrolitu jest zminimalizowane praktycznie do zera). Mogą stać nawet dwanaście miesięcy bez doładowywania i nie wpływa to negatywnie na ich zdolności przekazywania energii. Emisja szkodliwych oparów podczas użytkowania akumulatorów żelowych jest całkowicie zredukowana.

 

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
  • GLS
  • Poczta Polska
  • Paczkomaty InPost
Metody płatności
  • PayPal
  • PayU
  • przelew
  • za pobraniem
Znajdź nas
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna