Panele woltaiczne

Odnawialne źródła energii to w dzisiejszych czasach rozwiązanie coraz częściej stosowane w Polsce i na świecie. Gdy ceny prądu i paliwa wciąż rosną, a ich zasoby się kurczą, nic dziwnego, że ludzkość szuka alternatywnych sposobów, które zapewnią im dostatnie życie, z dostępem do wszystkich udogodnień, do których przywykli na przestrzeni lat. Dzięki panelom fotowoltaicznym pozyskamy prąd do naszego domu dzięki promieniom słonecznym. To ekonomiczne i wydajne rozwiązanie.

Panele i baterie słoneczne

Panele fotowoltaiczne korzystające z promieni słonecznych jako odnawialnego źródła energii i zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Wykonane z krzemu polikrystalicznego płyty umieszcza się na dachu budynku, gdzie są nieustannie wystawione na działanie promieni słonecznych. Foton (jednostka światła) pochłaniana jest przez krzem, w wyniku czego foton zmuszony jest do „ruchu”, który to ruch generuje prąd elektryczny. By zmienić tak produkowany prąd stały w prąd zmienny, musimy zainstalować falownik – to działanie eliminuje emisję dwutlenku węgla, więc jest to rozwiązanie dobre dla wszystkich, którym na sercu leżą nie tylko mniejsze rachunki za prąd, ale też dobro środowiska. Należy pamiętać, że panele woltaiczne to inwestycja, której efekty zobaczymy dopiero z czasem.

Produkty znanego producenta – Import

Poza panelami słonecznymi w ofercie naszego sklepu znajdą Państwo również złączki równoległe i szeregowe do baterii słonecznych. Produkty znanego producenta Import to gwarancja wysokiej jakości wykonania i długotrwałego działania. Oba typy złączek pozwalają na szybkie i bezpiecznie łączenie ze sobą paneli w konfiguracji równoległej lub szeregowej (co służy zwiększaniu wydajności całej instalacji), a ponadto cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, temperaturę oraz warunki zewnętrzne jak deszcz czy śnieg. Należy pamiętać, że równolegle nie można ze sobą łączyć modułów o różnym napięciu, a szeregowo modułów o innym natężeniu prądu, w wypadku złamania tej zasady istnieje ryzyko zniszczenia całej instalacji.

Strona główna