Modemy i routery

Co to jest modem? Co to jest router?

Podstawowym zadaniem modemu jest modulacja sygnału przychodzącego od dostawcy, na informację cyfrową, którą następnie odkodowuje, tak by urządzenie końcowe było w stanie je odebrać. Dzięki modemowi możemy korzystać z internetu. Router natomiast to urządzenie, które łączy się z modemem a później rozdziela bezprzewodowo sygnał na wszystkie sprzęty, które są w jego zasięgu.

Routery i modemy w sklepie Wasserman-ZTE

Oba urządzenia różnią się od siebie wyglądem. Router posiada wbudowane anteny zewnętrzne lub wewnętrzne, za pomocą, których przekazuje sygnał, dzieląc ten sygnał pomiędzy komputery, drukarki, telewizory lub telefony, przyznając im odrębne adresy IP. I w ten sposób tworzy się lokalną sieć. Routery mogą być analogowe i zupełnie bezprzewodowe. Modem zazwyczaj łączy się z jednym urządzeniem, (może to być połączenie analogowe lub Wi-Fi ), natomiast z routera korzysta jednocześnie kilka urządzeń. W przypadku routera ważne jest miejsce, gdzie go ustawimy. Router powinien być umieszczony w centralnym miejscu domu, ponieważ każda przeszkoda na drodze sygnału do urządzenia końcowego osłabia sygnał. Klasyczny modem połączy się z komputerem za pomocą kabla, i dlatego musimy posiadać do niego przewód odpowiedniej długości. Jeśli chodzi o modem internetowy, który jest mniej więcej wielkości pendrive'a i działa po włożeniu do gniazda USB w naszym laptopie nie ma ograniczeń kablowych.

Modem a router - co wybrać?

Jeżeli mamy zamiar przez większość czasu korzystać z internetu stacjonarnie to dostawca musi udostępnić nam modem. Do modemu podłączymy jednak tylko jedno urządzenie. A jeżeli chcemy na tym modemie korzystać z dodatkowego laptopa, komputera, telewizora czy telefonu, to warto kupić router. Jeżeli często podróżujemy, to lepszym rozwiązaniem będzie modem internetowy. Obecnie w sklepach dostępne są urządzenia hybrydowe, czyli modem z routerem razem.

 

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
  • GLS
  • Poczta Polska
  • Paczkomaty InPost
Metody płatności
  • PayPal
  • PayU
  • przelew
  • za pobraniem
Znajdź nas
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna