Karty sieciowe W-Fi

Wszystkie produkty w tym dziale
1 produkt

Posiadasz komputer stacjonarny lub laptop starego typu? Nie ma w nich odbiornika/nadajnika Wi-Fi? Aby móc korzystać z internetu bezprzewodowo, potrzebować będziesz dopasowanej do urządzenia karty sieciowej Wi-Fi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do wyboru odpowiedniej dla siebie.

Co to jest karta sieciowa i do czego służy?

Karta sieciowa, to część komputera służąca do odbierania i wysyłania pakietów danych w sieci komputerowej. Każda karta posiada swój unikatowy adres fizyczny (MAC Media Access Control) i jest on nadawany już w momencie produkcji karty sieciowej. Głównym kryterium podziału kart sieciowych WiFi jest miejsce ich montażu.

I tak karty sieciowe dzielimy na:

Karty sieciowe zewnętrzne – podłączane są najczęściej przez port USB na obudowie urządzenia

Karty sieciowe wewnętrzne – wpinane bezpośrednio w gnieździe PCI na płycie głównej

Karty sieciowe dzielimy też ze względu na standard i szybkość transmisji danych i jest to ta sama klasyfikacja, co w kartach Wifi fabrycznie montowanych w urządzeniach.

 

11b – szybkość 11 Mb/s częstotliwość 2,4 GHz

 

11g – szybkość 54 Mb/s częstotliwość 2,4 GHz

 

11n – szybkość 300 Mb/s częstotliwość 5 GHz, oraz 150Mb/s w częstotliwości 2,4 GHz

 

11ac – szybkość do 1 Gb/s

 

11ax – szybkość do 10 Gb/s

Karta sieciowa może obsługiwać jeden z dwóch rodzajów komunikacji

- przewodowy

 

- bezprzewodowy

 

Zalety transmisji bezprzewodowej to możliwość używania urządzeń bezprzewodowych w całym domu ( poza domem będzie zależne od siły sygnału).

Przewodowa karta to ograniczenie zasięgiem przewodu z rutera. Aby korzystać z sieci, musimy umieścić urządzenie tylko w miejscu, do którego sięga kabel transmitujący dane.

Szczególną grupę urządzeń pozwalająca obejść ograniczenie przewodowych sieci LAN i wykorzystać sieć elektryczną są transmitery. Jeden wpinamy tuż przy modemie, drugi w gniazdu, przy którym stoi komputer, od którego chcemy doprowadzić sieć.

 

 

Strona główna