Karty pamięci

Są takie urządzenia elektroniczne, o których nie myślimy, chyba że się psują lub przestają działać. Dopóki bateria w aparacie cyfrowym się nie wyczerpie, dopóty nie zastanawiamy się nad tym, czy trzeba ją wymienić lub naładować. Podobnie wygląda sprawa z kartami pamięci – zauważamy je dopiero gdy są pełne, a my nie możemy robić więcej zdjęć lub zgrać na nią plików, które chcemy przenieść z jednego urządzenia na drugie. By tego uniknąć, warto mieć kartę o większej pojemności lub egzemplarz zapasowy.

Produkty znanych producentów - GOODRAM, Kingston, Adata, Silicon Power, Team Group

Karty pamięci to półprzewodnikowe nośniki danych. Możemy magazynować na nich dane (np. zdjęcia w cyfrowym aparacie fotograficznym) lub za ich pomocą przenosić pliki z jednego urządzenia na drugie (np. przerzucić wspomniane zdjęcia z aparatu na komputer). Niewielkie rozmiary (24 × 32 × 2,1 mm oraz masa: ok. 2 gramy) stoją w opozycji do pojemności – a te są różne: w naszej ofercie znajdą Państwo karty pamięci od 4GB, przez 8GB i 16 GB, aż po 64GB. Karty pamięci do telefonu mogą różnić się klasą prędkości, od której zależy szybkość przesyłu danych (przykładowo klasa 4 przesyła 4MB na sekundę, a klasa 10 – 10MB/s). Karty te są kompatybilne z większością współczesnego sprzętu: aparatami cyfrowymi, tabletami, telefonami komórkowymi, a także laptopami.

Karta pamięci SD a microSD

Specjalną odmianą kart pamięci SD, jest karta pamięci microSD. Przedrostek „micro” wywodzi się z faktu, że karta ta ma jeszcze mniejsze rozmiary (11 × 15 × 1 mm) niż karty SD i karty miniSD (21,5 × 20 × 1,4 mm) – ten ostatni model w ogóle się nie przyjął na rynku i praktycznie z niego zniknął zaledwie po dwóch latach egzystencji. Karty pamięci microSD w naszym sklepie sprzedawane są w zestawach z odpowiednim adapterem, dzięki któremu będziemy mogli z nich korzystać w urządzeniach, które posiadają jedynie wejścia na karty SD. Wybierając kartę, powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność, a także szybkość zapisu i szybkość odczytu. Odpowiednie parametry sprawią, że korzystanie z kart pamięci SD i microSD będzie czystą przyjemnością. Na wszystkie karty z naszej oferty obowiązuje wieczysta gwarancja.

Strona główna