Stacje pogody

Aplikacja w smartfonie wskazuje na inne warunki atmosferyczne niż te, które rzeczywiście panują w okolicy? Zewnętrzny termometr na ścianie naszego domu daje niedokładne wyniki? Telewizyjne prognozy okazują się zbyt ogólne? Zaradzić temu może profesjonalna bezprzewodowa stacja pogody. Dzięki takiemu urządzeniu wiemy dokładnie, czego spodziewać się za oknem. Już nigdy nie dobierzemy odzieży niedostosowanej do warunków atmosferycznych. Elektroniczna stacja pogody jest także wyposażona w inne przydatne funkcje, których zadaniem jest ułatwianie naszego życia.

Bezprzewodowa stacja pogody

Elektroniczna stacja pogody to dokładny termometr cyfrowy pozwalający nie tylko otrzymywać najbardziej aktualne raporty pogodowe, ale także umożliwiający wgląd w godzinowe, a nawet pięciodniowe prognozy. Najlepsze stacje posiadają termostat wifi, dzięki któremu warunki atmosferyczne wokół domu sprawdzimy za pomocą zainstalowanej w telefonie aplikacji. Urządzenia wskazują temperaturę powietrza, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, nieraz ostrzegają też przed zamarzaniem. Wyposażone są w czarno-biały lub kolorowy ekran LCD, termometr elektroniczny, zegar i budzik. Bezprzewodowa stacja pogody jest więc narzędziem kompleksowym ułatwiającym życie na co dzień.

Jak prawidłowo dokonać pomiaru temperatury?

Aby elektroniczna stacja pogody dawała wiarygodne wyniki, jej czujnik – według zaleceń Światowej Organizacji Meteorologicznej – powinien być skalibrowany w przedziale od -30 do 40 stopni Celsjusza. Maksymalny błąd pomiaru nie może wynieść więcej niż 0,2. Ponadto termometr cyfrowy powinien odpowiednio reagować na zmiany temperatury. Reakcja nie powinna następować ani za wolno, ani za szybko. Należy także pamiętać, aby zapewnić czujnikowi temperaturę otaczającego go powietrza, czyli przede wszystkim osłonić go przed promieniowaniem słonecznym. W Polsce przyjęło się dokonywać pomiarów na wysokości dwóch metrów nad poziomem gruntu – zapewnia to najdokładniejsze wyniki. Nie można też zapominać o tym, że w pobliżu termometru nie powinny znajdować się żadne obiekty – budynki czy drzewa – mogące wpływać na wyniki. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty znanych producentów takich jak Ferguson, GreenBlue, Import, Blow czy Vordon.

Strona główna