Wkręty, nity, zszywki

Zamocowania budowlane są niezwykle ważne, ponieważ odpowiadają za bezpieczeństwo konstrukcji. Podczas montażu należy przestrzegać wszelkich parametrów zalecanych dla danego typu łącznika, jakakolwiek modyfikacja jest niedozwolona.

W sklepie Wasserman znajdziecie dział -Nity, wkręty, zszywki

Nity wykorzystywane są przez monterów konstrukcji metalowych, mechaników, ślusarzy czy tapicerów. Do wykonywania połączeń nitowych ( poza nitami), wystarczy nam wiertarka i zwykły młotek, ale zdecydowanie wygodniejszym sprzętem będą ręczne, elektryczne lub pneumatyczne nitownice. Ogromną zaletą nitowania jest możliwość bardzo ścisłego oraz solidnego łączenia ze sobą metali, które są trudne do łączenia w inny sposób. Nity do ręcznego nitowania posiadają walcowaty trzonek, pełny lub pusty w środku, zakończony łebkiem. Przeważnie łepek bywa półokrągły, ale są i łebki płaskie lub stożkowe. Do nitownic ręcznych, elektrycznych lub pneumatycznych dedykowane są nity - zrywalne. Mają płaski łebek i trzon w kształcie krótkiej tulejki.

Przy pracach tapicerskich, dekarskich czy instalacyjnych, na miękkich płytach gipsowych, drewnie i wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość instalacji niezastąpione będą zszywacze. Zasada działania zszywacza jest bardzo prosta, na prowadnicy umieszczona jest zszywka, gwóźdź lub sztyft, który zostaje z dużą siłą wbity w powierzchnię. W zależności od tego jak są zasilane mówimy o zszywaczach ręcznych, akumulatorowych, zasilanych z sieci lub pneumatycznych zasilanych z kompresora.

Następną techniką łączenia jest wkręcanie. Połączenia śrubowe mogą być demontowane bez uszkodzenia. Powszechnie stosowane są profile „klasyczne” płaskie, z nacięciem krzyżowym, profile Phillips i Pozidriv oraz nowsze profile TORX® i TORX PLUS®. W sklepie Wasserman dostaniesz wkręty także o innych profilach.

Profil płaski - pierwszy profil śrubowy

Phillips- dwa prostopadle skrzyżowane profile płaskie tworzą profil z nacięciem krzyżowym.

Pozidriv - kształt tworzą dwa nacięcia krzyżowe pod kątem 45 stopni.

TORX PLUS® - gwiazdowy profil falowy z sześcioma krzywkami, nie jest jednak okrągły, ale spłaszczony.

TORX® Tamper Resistant - służy do wkręcania specjalnej śruby w gnieździe, której jest bolec.

Trójkąt zewn. - profil bezpieczeństwa przeznaczony np. dla kolei i straży pożarnej.

Sześciokąt - kształt sześciokąta z sześcioma powierzchniami bocznymi, które są ustawione względem siebie pod kątem 120 stopni.

Strona główna