Plecione sznurki, linki stalowe, żyłki i sznurki

Liny są przydatne. Liny są popularne. Liny są wszechstronne. A jakie liny kupisz w sklepie Wasserman? Najczęściej wybierane to liny polipropylenowe.

Liny polipropylenowe plecione - Artlin, Mag-Krak, Rav

Liny polipropylenowe są popularne nie tylko ze względu na ich wszechstronność ale i na cenę, wytrzymałość oraz różnorodność kolorystyczną. Takie liny znajdują zastosowane w kynologii, sportach wodnych, ogrodnictwie, żeglarstwie i w jachtingu. Są świetne do produkcji siatki wspinaczkowej i siatek ochronnych. Liny polipropylenowe są odporne na na kwasy, zasady, oleje, rozpuszczalniki organiczne i alkohole. W naszym sklepie kupicie także liny stalowe, używane są one w różnych dziedzinach gospodarki, ze względu na różną konstrukcję mają wszechstronne zastosowanie , m.in. w w budownictwie, transporcie, żeglarstwie. Używane są do wciągarek i podnośników a w rybołówstwie jako liny trałowe, kotwiczne lub pomocnicze.

Rodzaje lin polipropylenowych

Lina pleciona - produkowana głównie przez oplatanie z 16 lub więcej pasm. Pasma te tworzą na powierzchni splot skośny lub nieco rzadziej gładki, skręcane są razem w jedną całość.

Lina owijana - składa się z dwóch części rdzenia i osłony. Warstwa wewnętrzna jest zazwyczaj wykonana z 12 pasm, a osłonę tworzy skręcenie 16-36 pasem. Ich wysoka wytrzymałość mechaniczna nie zmniejsza się przez zgrzewanie. Liny wykonane z PP są lekkie i unoszą się na powierzchni. Są odporne na wilgoć i zachowują swoją miękkość nawet w bardzo wilgotnych warunkach.

 
Strona główna