Worki na śmieci

Nad czym się tu zastanawiać? Idziesz do sklepu bierzesz worki na śmieci płacisz i masz. A czy zastanawialiście się kiedyś nad różnicami w workach na śmieci? Tak jak jest mnóstwo różnych pojemności tak i dużo rodzajów, składu i przeznaczenia. Zapraszamy do zapoznania się bliżej z tematem worków na śmieci

 

Worki na śmieci od Perfecto


Najprostsze z worków do śmieci, to worki standardowe, które możemy z grubsza podzielić na takie; zawiązywane , worki są zakończone tzw. falą. Dostępne są jedno i kilkuwarstwowe worki w różnych kolorach. Worki na śmieci z taśmą , zakończone taśmą ściągającą, dzięki której możemy szczelnie zamknąć worek. Worki na śmieci o dużych pojemnościach wyjątkowo mocne worki, których objętość może dochodzić nawet do ponad 200 l. Worki na śmieci przyjazne dla środowiska - po wskazanym przez producenta czasie, rozpoczyna się proces ich degradacji. Worki do segregacji odpadów – brązowe do segregacji odpadów organicznych, niebieskie do papieru, żółte do plastiku, zielone do szkła i czerwone do frakcji suchej. A z czego produkowane są takie worki na śmieci? Ropa naftowa podgrzewana tak długo, aż zacznie się z niej wytrącać etylen. Etylen pod wpływem temperatury i ciśnienia przekształca się w reaktorze w sproszkowany polietylen. Polietylen jest przetapiany w wytłaczarce i zmieniany na granulat polietylenowy. Granulki te, to baza służąca do wykonania nowego tworzywa.

 

Rodzaje materiałów z jakich wytwarzane są worki


Torby na śmieci i worki na odpady są wykonane z polietylenu. Ze względu na odmienne ciśnienie zastosowane w procesie produkcji można wyróżnić w szczególności folie HDPE i LDPE.  HDPE to polietylen o wysokiej gęstości jest odporne na temperaturę i stosowane w szczególności do materiałów o niewielkiej grubości . Dzięki większej gęstości tworzywa nawet cieńsze torby będą bardzo odporne na rozdarcie, ale mają mniejszą odporność na dalsze rozrywanie się. W naszej ofercie znajdziecie worki z LDPE Jest to tworzywo bezwonne, obojętne fizjologicznie, przepuszczalne dla gazów i substancji aromatycznych, natomiast mało przepuszczalne dla pary wodnej. Korzystne właściwości fizyczne sprawiają, że wyrobu

 z folii LDPE

wykazują się wysoką przejrzystością i dobrą rozciągliwością, a to czyni z nich tworzywo bardzo popularne i chętnie stosowane w przemyśle.  I właśnie najczęściej te tworzywo wykorzystywane jest do produkcji worków na śmieci oraz reklamówek wielorazowego użytku. Wśród naszej oferty worków znajdziecie worki o różnej pojemności i w różnych kolorach.

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
  • GLS
  • Poczta Polska
  • Paczkomaty InPost
Metody płatności
  • PayPal
  • PayU
  • przelew
  • za pobraniem
Znajdź nas
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna