Piły tarczowe do drewna

Tarcza stanowi podstawowy element każdej piły tarczowej. Jej rozmiar, stan i ilość oraz wielkość ząbków mają ogromny wpływ na jakość i efektywność naszej pracy. Tarcze możemy z grubsza podzielić na tarcze do cięcia precyzyjnego, tarcze uniwersalne, tarcze widiowe. Jedną z podstawowych kwestii, jaką należy rozpatrzyć przed zakupem tarczy do drewna jest rodzaj materiału, z jakim będziemy pracować. Pilarki tarczowe wykorzystuje się przede wszystkim do cięcia elementów drewnianych takich jak: deski, słupki ogrodzeniowe, płyty OSB albo panele podłogowe.

Tarcze do drewna w sklepie Wasserman-Dedra


Tarcze markowych producentów dostępne w naszej ofercie zapewniają dużą precyzję cięcia, niski poziom wibracji oraz niski poziom hałasu. Tarcze zostały wyprodukowane ze stali bardzo wysokiej jakości i zostały wyposażone w szczeliny dylatacyjne, czyli takie specjalne nacięcia w korpusie, które zmniejszają wibracje, redukują hałas i odprowadzają ciepło. Dzięki takim otworom tarcza mniej się nagrzewa i przez to jest zdecydowanie trwalsza. Wybierając tarczę przede wszystkim zwracajmy uwagę na ilość zębów, to od nich zależy precyzja i szybkość cięcia. W naszym sklepie kupisz tarcze z małą liczbą zębów służące do szybkiego cięcia miękkiego drewna. Tarcze z większą liczbą zębów (30–96), przeznaczone do powolnego cięcia precyzyjnego. Tarcze pilarskie wysokiej jakości są wyposażone w zęby z ostrzami z węglików spiekanych, dzięki temu tarcza tnie bardziej płynnie i rzadziej zakleszcza się w przecinanym drewnie. Poza tym takie ostrza można ponownie naostrzyć, co wydłuża przydatność tarczy do pracy.

Jakie tarcze, do jakiego drewna?


Do drewna twardego powinniśmy kupić tarcze wyposażone w ponad 30 zębów. Im będzie ich więcej, tym lepiej. Do drewna miękkiego wystarczy tarcza z liczbą zębów do około 15-20. Natomiast do drewna mokrego, ze względu na to, iż ostrza mogą się ślizgać wybierajmy tarcze, które zostały wykonane z odpowiedniego materiału, nie decydujcie się na przypadkowe tanie produkty, gdyż mogą nie wytrzymać pracy w takich warunkach. Piły tarczowe dostępne u Wassermana posiadają zęby wykonane z węglików wolframu HM i głównie przeznaczone są do cięcia wzdłużnego i poprzecznego drewna litego, sklejki, paneli z drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Tarcze posiadają otwory dylatacyjne, więc temperatura powstała na wieńcu podczas pracy, odprowadzana jest w głąb korpusu a przez to tarcza jest bardziej odporna na odkształcenia i deformacje podczas pracy.

Strona główna