Nawilżacze i osuszacze

Jesień i zima to okres zwiększonej liczby zachorowań nie tylko ze względu na chłodną pogodę. Jednym z czynników wpływających na naszą odporność jest wilgotność powietrza, która w naszych domach i biurach ulega drastycznym zmianom w sezonie grzewczym. Wówczas rozwiązaniem jest osuszacz powietrza bądź nawilżacz powietrza, zależnie od tego, jakie warunki panują w ogrzewanym pomieszczeniu. W sklepie Wasserman udostępniamy Państwu sprawdzone sprzęty z tej kategorii, jak również inne przydatne urządzenia, takie jak klimatyzator wodny i dyfuzor zapachowy poprawiający aromat unoszący się w pomieszczeniu.

Jak wybrać odpowiedni nawilżacz powietrza lub osuszacz domowy?

Szeroki wybór urządzeń wzmaga dylemat, jaki nawilżacz powietrza wybrać do domu. Postaramy się ułatwić Państwu podjęcie decyzji. Każde urządzenie tego typu pracuje z określoną mocą i wydajnością. Czynniki, które należy zatem wziąć pod uwagę to po pierwsze stopień wysuszenia powietrza, jaki panuje w naszym mieszkaniu, jak również wielkość pomieszczenia, w którym sprzęt będzie pracował. Mniejszy nawilżacz powietrza wystarczy do małej sypialni, bardziej wydajny model sprawdzi się salonie. Alternatywnym rozwiązaniem może być przenośny klimatyzator wodny, który po pierwsze w razie potrzeby ogrzeje nasze pomieszczenie, po drugie przy okazji nawilży powietrze. Jeśli cenią sobie Państwo wygodę, polecamy nawilżacz powietrza z pilotem. Użyteczną funkcją będzie również mierzący poziom wilgotności higrometr. W wielu pomieszczeniach, takich jak łazienka lub kuchnia, panuje niekiedy odwrotny problem – zbyt wilgotne niezdrowe dla organizmu powietrze. Wówczas warto podstawić na odwilżacz powietrza. Jak wybrać odpowiedni model? Do pomieszczeń o wymiarach 20-30 metrów kwadratowych wystarczy prostszy osuszacz powietrza w formie pochłaniacza wilgoci. Większy i bardziej zaawansowany odwilżacz powietrza powinien zapewnić za to komfort w całym mieszkaniu.

Dyfuzor zapachowy do wnętrz

Osuszacz domowy i nawilżacz to nie jedyny obecne w sklepie Wasserman urządzenia, które zadbają o jakość powietrza w Państwa domu lub mieszkaniu. Gdy problemem staje się nieprzyjemny zapach lub pragniemy po prostu poczuć się lepiej w naszych czterech ścianach, doskonale sprawdzi się przeznaczony do wnętrz dyfuzor zapachowy. Potwierdzono naukowo, że aromaterapia korzystanie wpływa na nasz nastrój, a dobry dyfuzor zapachowy zadba również o korzystną dla zdrowia wilgotność wdychanego powietrza. Nowoczesne urządzenia są ponadto wyposażone w kolorowe lampy LED. W ten sposób możemy stworzyć w domu nie tylko wspaniały zapach, ale po zmroku również miły nastrój stanowiący alternatywę dla typowego światła żarówki. Warto zadbać o relaks, szczególnie w długie i nieco monotonne zimowe wieczory, gdy pogoda panująca za oknem nie sprzyja wychodzeniu z domu. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty znanych producentów takich jak Dedra, TeamVeovision, Eldom, Ravanson czy Import.

Strona główna