Termometry

W niektórych domach wciąż zalegają wycofane ze sklepów i z powszechnego użytku termometry rtęciowe. Ze względu na szkodliwość zastosowanej w nich substancji należy się ich pozbyć, a w ich miejsce zaopatrzyć się w termometr elektroniczny. W sklepie Wasserman można znaleźć zarówno termometr douszny, jak i termometr zbliżeniowy do czoła. Oba rodzaje mają swoich zwolenników oraz swoje zalety. Korzystanie z nich gwarantuje wygodę i dokładność pomiaru. Z powodzeniem skorzystają z nich dorośli, ale dobry termometr bezdotykowy doceniony zostanie przede wszystkim dzięki temu, jak łatwo użyć go do zbadania małego dziecka.

Termometr bezdotykowy do czoła i ucha

Sklep Wasserman ma w swojej ofercie zarówno termometr elektroniczny do czoła, jak i termometr elektroniczny do ucha. Pierwszy z nich jest znacznie łatwiejszy w użyciu, ale jego wyniki mogą nie być tak dokładne, jak w przypadku tego drugiego. Model douszny zapewni nam bardziej wiarygodny pomiar, mierząc wewnętrzną temperaturę ciała, ale trzeba go odpowiednio wprowadzić do ucha, co może być utrudnione w przypadku badania niemowlaków. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się do tego celu urządzenie na podczerwień. Dzięki laserowemu celownikowi dokładnie zmierzymy temperaturę danej części ciała.

Sprawdzony termometr zbliżeniowy

Termometr elektroniczny bezdotykowy posiada wiele zalet, które sprawiają, że chętnie zaopatrzymy swoje domowe apteczki w tego rodzaju sprzęt. Przede wszystkim charakteryzuje się on tym, że daje wyniki bardzo szybko. Nawet jedna sekunda wystarczy do zmierzenia temperatury. Nie wymaga on bezpośredniego kontaktu z ciałem, więc badanie może zostać wykonane właściwie niezauważalnie, nawet podczas snu. Termometr bezdotykowy do ucha i czoła może zostać także wykorzystany do zmierzenia temperatury wody do kąpieli czy przygotowania posiłku dla dziecka. To jedno z urządzeń, które trzeba mieć w swoim domu, bo dzięki niemu będziemy mieli możliwość prędkiego wykrycia gorączki, a co za tym idzie szybszej reakcji na ewentualną chorobę. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty znanych producentów takich jak Import czy AEG.

Strona główna