Akcesoria do spawania i lutowania

Spawanie to nie jest spacer po parku ani rurki z kremem. Istnieją różne techniki spawania, a w zależności od planowanej pracy trzeba dobrać odpowiedni rodzaj prądu i inaczej przygotować materiał do spawania. O powadze całego przedsięwzięcia świadczy już sama odzież ochronna, którą trzeba na siebie nałożyć przez zabraniem się do pracy. Masywny ubiór z charakterystyczną przyłbicą to jednak nie wszystko – by spawać efektywnie i odpowiedzialnie należy zaopatrzyć się też w inne akcesoria spawalnicze.

Produkty znanych producentów Dedra, Import i Powermat

Spawanie to fizyczny proces łączenia materiałów, głównie metali, poprzez ich punktowe stopienie i zestalenie. Jednym ze sposobów spawania jest spawanie elektryczne przy użyciu spawarki, do czego trzeba wykorzystać elektrody otulające. Tego typu artykuły spawalnicze zapewniają powstanie stałego spoiwa łączącego spawane materiały. Najpopularniejsze są elektrolity rutylowe marki Dedra – odpowiednio przechowywane nie wymagają suszenia przed użyciem, tworzą gładką spoinę, można z nich korzystać przy użyciu napięcia stałego, jak i prądu naprzemiennego. W spawaniu ważna jest również precyzja. Dlatego też oferujemy inne akcesoria spawalnicze – sklep ma na wyposażeniu spawalnicze kątowniki magnetyczne Import, które ułatwiają pracę z materiałem pod satysfakcjonującym nas kątem nachylenia i zapewniają stabilny uchwyt.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Wysoka temperatura i niebezpieczny charakter podejmowanych działań (możliwość poparzenia gorącymi odpryskami stopionych metali) wymuszają korzystanie z profesjonalnej odzieży ochronnej. Podczas spawania należy korzystać z ubrań impregnowanych przeciwpalnie, rękawic z chromowanych skór bydlęcych lub świńskich (posiadających właściwości termoodporne) oraz butów z podnoskami odpornymi na uderzenie. Twarz należy chronić jednym z trzech podstawowych akcesoriów spawalniczych:

 • przyłbicą spawalniczą (gdy czeka nas długie i intensywne spawanie),
 • kapturem spawalniczym (gdy potrzebujemy większej mobilności i swobody w ruszaniu głową),
 • tarczą (gdy nie planujemy długotrwałego spawania – tarczę bowiem trzeba trzymać przy twarzy jedną ręką, co ogranicza ruchy spawacza).

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
 • GLS
 • Poczta Polska
 • Paczkomaty InPost
Metody płatności
 • PayPal
 • PayU
 • przelew
 • za pobraniem
Znajdź nas
 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna