Zgrzewarka próżniowa – 5 powodów, dla których musisz mieć ją w swojej kuchni

Zgrzewarka próżniowa – 5 powodów, dla których musisz mieć ją w swojej kuchni

Funkcjonalna kuchnia to taka, w której łatwo i przyjemnie przygotujemy sobie jedzenie na każdą okazję. Mowa tu nie tylko o śniadaniach, obiadach i kolacjach czy poczęstunkach dla gości. Musimy mieć również sposobność szybkiego i wygodnego przyrządzenia żywności na podróż. Obok mikrofali, kuchenki, piekarnika, tostera czy miksera przyda się zatem urządzenie tak podstawowe jak zgrzewarka próżniowa. Nie tylko pozwoli nam ona szczelnie zapakować jedzenie na drogę, ale również przechowywać je w taki sposób, by długo zachowało świeżość. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto wyposażyć swoją kuchnię w dobrą zgrzewarkę spożywczą.

Świeże produkty to zdrowe odżywianie

W dzisiejszych czasach łatwo zaobserwować modę na zdrowy tryb życia. Ludzie stosują wyszukane diety i spędzają popołudnia na siłowniach czy ścieżkach biegowych. To się chwali! Zdrowie odżywianie może być jednak znacznie trudniejsze, niż nam się wydaje. Stoi za tym głównie brak czasu na przyrządzanie wartościowych posiłków i ciągłe kupowanie świeżych produktów. Zdecydowanie łatwiej nabyć przetwarzane artykuły, cechujące się długim terminem przydatności do spożycia. Można z nich skorzystać w dowolnej chwili, a niektóre nie wymagają nawet żadnej obróbki – nadają się do szybkiego przegryzienia. Z tego samego powodu nasz wybór często pada też na fast food.

Dysponując jednak pakowaczką próżniową, możemy świeże produkty zabezpieczyć w taki sposób, by wytrzymały w lodówce znacznie dłużej. Są one przechowywane bez dostępu do powietrza, dzięki czemu nie tracą swoich wartości i nie poddają się bakteriom czy grzybom. Można przyrządzać z nich zdrowe i odżywcze dania bez obaw o ich zepsucie.

Szczelne pakowanie to gwarancja porządku

Foliarka próżniowa pomaga nam utrzymać porządek w kuchni. Częstym problemem w naszych lodówkach są poniewierające się wszędzie resztki jedzenia i rozchodzące się z jej wnętrza nieprzyjemne zapachy. Zgrzewarka próżniowa do żywności pozwala na spakowanie wszystkiego w taki sposób, by nie zajmowało cennego miejsca. Produkty foliowane są bez powietrza, co ułatwia zaoszczędzenie przestrzeni. Co więcej, ich szczelne zamknięcie zapobiega wydostawaniu się na zewnątrz różnych zapachów.

Zobacz więcej

Jedzenie w plecaku to udana podróż

Domowe zgrzewarki próżniowe okazują się niezbędnymi urządzeniami, gdy wybieramy się w podróż. Pozwalają nam zapakować jedzenie tak, by bezpiecznie przetransportować je w miejsce docelowe. Próżniowo zafoliowana żywność przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy planujemy długą wyprawę z plecakami. Jeśli przez kilka dni możemy być odcięci od sklepów i wyposażonych kuchni, a chcemy uniknąć „pasztetowej” diety, próżniowo zapakowana wędlina, ser czy kiełbasa okażą się zbawienne.

Próżniowe pakowanie żywności to dobry pomysł także wtedy, gdy chcemy przewieźć jedzenie samolotem. Pracownicy lotniska mogą mieć zastrzeżenia do nieszczelnie spakowanej żywności. Zafoliowane produkty nie powinny jednak wzbudzać ich wątpliwości.

Funkcjonalne urządzenie to sprzęt łatwy w obsłudze

Istotną zaletą domowej pakowarki próżniowej jest jej łatwa obsługa. Bez wysiłku możemy usunąć powietrze z plastikowych woreczków i zgrzać je w taki sposób, by szczelnie zamknęły żywność. Cały proces zajmuje kilka sekund, a pozwala wydłużyć okres przydatności do spożycia produktów o kilka, a nawet kilkanaście dni.

W zależności od potrzeb można wybrać różne rodzaje woreczków do pakowania. Na rynku występują również liczne warianty samych zgrzewarek próżniowych do folii. Różnią się mocą, wydajnością pompy czy długością listwy zgrzewającej. Niektóre z nich oferują także dodatkowe udogodnienia, w tym funkcjonalne akcesoria czy regulator ciśnienia.

Podstawa to oszczędność

Na koniec warto wspomnieć o jednym z najważniejszych powodów, dla których dobrze jest zainwestować w pakowarkę próżniową do żywności. Chodzi oczywiście o oszczędność. Choć początkowo trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu paruset złotych, a później regularnie kupować woreczki i folie, to koniec końców jest to bardzo opłacalna inwestycja. Pozwala nam bowiem uniknąć wyrzucania jedzenia. Żywność wytrzymuje w lodówce czy zamrażalniku znacznie dłużej, a dzięki temu bez problemu zdążymy ją dojeść, zanim ulegnie zepsuciu.

Według statystyk Polacy marnują jedzenie na potęgę. Każda rodzina co miesiąc wyrzuca artykuły warte nawet 50 złotych. Dzięki zgrzewarce próżniowej da się tego uniknąć. Żywność można przechowywać dłużej, a kupować rzadziej. A przecież nikt nie lubi marnować jedzenia!

Wszystkie zalety zgrzewarki próżniowej

Pakowarki próżniowe wciąż nie należą do podstawowego wyposażenia polskich kuchni. A szkoda! Warto, by jak najwięcej osób przekonało się do ich nieocenionych właściwości. Taki sprzęt pozwala zdrowo się odżywiać, wygodnie pakować żywność na podróż, utrzymywać porządek w lodówce, oszczędzać pieniądze, a także nie marnować jedzenia. Nie ulega wątpliwościom, że zgrzewarka próżniowa to doskonała inwestycja, która jest łatwa w obsłudze i właściwie pozbawiona wad.

Strona główna