Wygoda dla gaduł

Wygoda dla gaduł

Jeśli lubisz prowadzić długie rozmowy przez telefon, a w szczególności podczas jazdy samochodem, zestaw głośnomówiący jest stworzony dla Ciebie. Nie tylko zapewnia on wygodę prowadzenia rozmowy, ale także duże bezpieczeństwo na drodze. Za korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem, można dostać mandat oraz punkty karne, także nie warto ryzykować.

Wybierając odpowiedni zestaw głośnomówiący musimy kierować się kilkoma parametrami, by zdecydować się na ten najbardziej dopasowany do naszych potrzeb sprzęt.

Przede wszystkim trzeba wybierać te zestawy, które zajmują najmniej miejsca w samochodzie i które będą miały funkcjonalny wyświetlacz. Rzecz z pozoru oczywista, ale kupujący nie zawsze przywiązują wagę do tego rodzaju szczegółu. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rozdzielczość, liczbę wyświetlanych kolorów oraz wielkość używanej czcionki na wyświetlaczu. Im lepsza rozdzielczość i większe litery, tym obsługa wyświetlacza jest bardziej komfortowa.

Nie bez znaczenia jest także jakość dźwięku zarówno przez mikrofon jaki i głośnik zewnętrzny. Zestaw głośnomówiący musi mieć co oczywiste wbudowany głośnik.  Ważną funkcją ułatwiającą swobodną rozmowę jest opcja redukowania szumów i echa, które bardzo często pojawiają się podczas jazdy samochodem.

Przy zakupie zestawu głośnomówiącego musimy wziąć pod uwagę kompatybilność sprzętu, który kupujemy z posiadanym przez nas telefonem. Należy wybrać także odpowiedni uchwyt i ulokować go w takim miejscu, by obsługa zestawu głośnomówiącego nie zakłócała prowadzenia pojazdu. Najlepiej nie brać się za montaż takiego urządzenia samemu. Skorzystanie z autoryzowanego salonu zajmującego się montowaniem tego typu sprzętów będzie najlepszym rozwiązaniem. Ponieważ wtedy mamy pewność, że urządzenie będzie działało bez zarzutu.

Należy także przyjrzeć się, przy wyborze zestawu głośnomówiącego, jaki jest sposób łączenia się zestawu z telefonem. Zdecydowanie najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie, to łączenie się za pomocą łącza bezprzewodowego Bluetooth. Oczywiście taką opcję musi posiadać także nasz telefon.

Decydując się na konkretne urządzenie, nie bez znaczenia jest także producent danego sprzętu. Jedną z najlepszych firm produkujących takie zestawy głośnomówiące jest Nokia. Zestaw głośnomówiący Nokia CK – 200 zapewnia doskonałą łączność między pracą a domem, dzięki możliwości podłączenia do zestawu dwóch telefonów. Za pomocą bezprzewodowego pilota, nie odrywając rąk od kierownicy możemy odbierać telefon, a nawet odbierać sms-y.

Wygodny 2,5 calowy wyświetlacz pozwala na komfortowe odbieranie wiadomości tekstowych, czy rozpoznawanie twarzy dzwoniących do nas osób. Można także ustawić podświetlenie ekranu zgodnie z własnymi potrzebami lub dopasować go do koloru samochodu.

https://www.wasserman.eu/pl/p/Zestaw-glosnomowiacy-Nokia-CK-200/2009

Strona główna