Wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie

Zbliża się czas, w którym dzień staje się dłuższy, słońce wychodzi zza chmur, jest o wiele milej i przyjemniej na zewnątrz. Chcemy więc zabrać się za porządki w naszym ogródkach. Tylko od czego zacząć? Zaraz wam przedstawię jak uporządkować swój ogród po zimie.

Porządki w ogrodzie

Trawnik

Po całej zimie warto zabrać się najpierw za trawnik. Trzeba uporządkować zeschnięte liście i śmieci, które zebrały się w czasie zimy. Potrzebne będą nam do tego porządne grabie.

Żywopłot

Zimą nie było sensu obcinać gałązek żywopłotu, przecież były przymarznięte. Czas więc, aby w końcu to zrobić. Spójrz na swój żywopłot, i przypomnij sobie jak wyglądał rok temu w pełni wiosny. Widzisz różnicę? To znak że nadszedł odpowiedni moment, by doprowadzić go do stanu świetności. Jest kilka narzędzi które pomogą nam się z tym uporać. Nożycami elektrycznymi szybko i precyzyjnie przytniemy żywopłot, dobrze sprawdzą się też przy wyższych krzakach. Nożyce ręczne doskonale sprawdzą się przy pracach w naszym ogrodzie, szczególnie tam, gdzie możemy samodzielnie sięgnąć. Do mniejszych gałązek i krzaków polecam sekator.

Zobacz więcej

Oczko wodne

 

Ogrodowe oczko wodne

Zaniedbałeś oczko wodne przez zimę? A może wręcz przeciwnie, dbałeś i chcesz dbać dalej? Jeśli tak, do oczka wodnego polecam pompę, która oczyści wodę. Zanim jednak ponownie napełnisz oczko, pamiętaj by wcześniej wyłowić z niego wszystkie liście i gałązki.

Rabatki i skalniaki

Rabatki i skalniaki

Sprzątnąłeś już trawnik? Pamiętaj, że podobną operację musisz przeprowadzić przy skalniakach i rabatkach. Swoją pracę podziel na etapy. Najpierw oczyścić je z liści, niepotrzebnych igieł czy gałązek. Potem możesz już zakasać rękawy i brać się za przygotowywanie ziemi na nowe okazy roślin. Potrzebne nam będą do tego glebogryzarki lub nowość jakim jest aerator trawnikowy sandałowy (szczerze polecam).

 

Nie zapomnij też zaopatrzyć się w odzież roboczą i rękawiczki.

Udostępnij artykuł: