Tablety ze średniej półki – część 2

Tablety ze średniej półki – część 2

W zeszłym miesiącu przedstawiliśmy krótki przegląd tabletów w przedziale cenowym 800 – 1200 złotych. Dziś pora na drugą część, zapraszamy do lektury :)

Lenovo IdeaPad K1 – ceny od 1140 złotych

Tablet od Lenovo prezentuje podobną jakość jak wspomniany przez nas wcześniej Transformer TF101, wykorzystuje podobnej klasy procesor, lecz jest ciut mniej wydajny. Na plus trzeba zaliczyć dobrej jakości ekran oraz bardzo wytrzymałą baterię. Niestety do tego tabletu nie ma dedykowanej klawiatury, przez co jego oceny w Internecie są trochę niższe. Podsumowując – jest to niezły tablet dla mniej wymagającego użytkownika.

Pentagram Tab 10.0 P5333 – ceny od 799 złotych

Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy po otworzeniu pudełka z tabletem to mnogość dodatków – producent dorzuca między innymi: ładowarkę, kabel USB do transmisji danych pomiędzy tabletem a komputerem, kabel USB OTG, dzięki któremu można podłączyć do portu minibus, słuchawki, ładowarkę samochodową, aksamitne etui ochronne, a nawet ściereczkę do czyszczenia ekranu.
Tablet sprzedawany jest w dwóch wersjach – z 8 i 9,7 calowym ekranem, całość obsługuje jedna z najnowszych wersji Androida 4.0.3.
Jest to niezły i tani tablet, na uwagę zasługuje duża ilość dodatków oferowanych przez producenta.

Vedia X36 – ceny od 699 złotych

Najtańszy tablet w naszym zestawieniu, jednakże nie oznacza to, że całkowicie przegrywa w starciu z pozostałymi. Na uwagę zasługuje przede wszystkim w miarę niezły ekran o przekątnej 10 cali oraz niska cena. Tablet wyposażony jest w dobry, jak na taką cenę, procesor Boxchip A10 o taktowaniu 1,2 GHz, a nad całością czuwa Android w wersji 4.0, z możliwością aktualizacji. Warto wspomnieć także od dwóch kamerach (z przodu i z tyłu) oraz port miniUSB oraz HDMI.
Podsumowując, jest to niezły tablet w bardzo przystępnej cenie, który zadowoli mniej wymagających użytkowników.

Strona główna