Spodnie z ładowarką w kieszeni

Spodnie z ładowarką w kieszeni

Moc współczesnych smartfonów rośnie z miesiąca na miesiąc, przez co urządzenia potrzebują coraz więcej energii do pracy. Niestety nie idzie to w parze z wydajnością akumulatorów, więc pracują coraz krócej i często trzeba je ładować. Brytyjski projektant mody Adrien Sauvage znalazł na to sposób i wspólnie z Microsoftem stworzył spodnie z wbudowaną bezprzewodową ładowarką.

Nasz smartfon noszony jest najczęściej w kieszeni i spoczywa tam przez większą część dnia. Brytyjski projektant Adrien Sauvage uznał, że skoro i tak znajduje się tam przez tyle czasu, to można ten fakt wykorzystać do ładowania jego baterii. Wspólnie z Microsoftem stworzył więc specjalne spodnie wyposażone w indukcyjną ładowarkę, zbudowaną w oparciu o indukcyjną płytkę Nokia DC-50.

Płytka znajduje się zaszyta za przednią kieszenią i rozpoczyna ładowanie baterii, gdy tylko zostanie na niej położone urządzenie kompatybilne z całym tym systemem. Ładowarka posiada wbudowany akumulator o pojemności 2400 mAh, w którym energię uzupełnimy przy pomocy standardowego kabla microUSB.

System nie działa z każdym modelem smartfona, a jedynie z urządzeniami wspierającymi standard bezprzewodowego ładowania QJ, a więc takimi modelami jak Nexus 4 i 5.

Spodnie nie są też tanie. Aktualnie dostępne są w przedsprzedaży za kwotę 340 dolarów. To znacznie więcej w porównaniu do ceny samej ładowarki. Należy mieć tylko nadzieję, że cały system można łatwo zdemontować na czas prania.