Samochodowy oczyszczacz powietrza – czy to jest nam potrzebne?

Samochodowy oczyszczacz powietrza – czy to jest nam potrzebne?

To transport drogowy odpowiada w znacznym stopniu za fatalną jakość powietrza. A my w naszych autach, spędzamy coraz więcej czasu i w efekcie zaczynają się problemy ze strony układu oddechowego, układu krążenia, alergie. Nie łudźmy się, że zamknięte okna w naszym samochodzie uchronią nas od wdychania szkodliwych cząstek unoszących się wokół.

Tradycyjne, montowane w samochodach filtry kabinowe odpowiadają za wyłapywanie zanieczyszczeń, niestety tylko tych większych. A te najbardziej dla nas szkodliwe, cząstki PM2, PM5 nie są redukowane w ogóle.

Jeżeli spędzasz dużo czasu w samochodzie to radzimy zaopatrzyć się w samochodowe oczyszczacze powietrza. Taki oczyszczacz nie tylko ochroni Twoje zdrowie, ale pomoże zniwelować dym papierosowy i nawet jeżeli Tobie on nie przeszkadza to już pasażer może mieć inne zdanie.

Dodatkowo pozbędziesz się innych przykrych zapachów, które mogą być skutkiem podróży ze zwierzętami czy przewozem „aromatycznych” produktów. Nie zawsze możemy jechać z otwartym oknem ze względu na warunki pogodowe, poza tym otwarte okno to „zaproszenie” smogu do środka.

Jak wybrać dobry oczyszczacz samochodowy?

Najważniejsze parametry oczyszczacza to: system filtracyjny, wydajność no i sposoby montażu. Pamiętajmy także o tym, że wszelkie przedmioty obecne w aucie podczas kraksy lub gwałtownego hamowania mogą spowodować groźne uszkodzenia ciała. Dlatego przeanalizujmy metody zasilania i mocowania wybranego przez nas urządzenia.

Najlepsze oczyszczacze to skuteczne oczyszczacze a takie są te w których połączono filtr węglowy z technologią HEPA. Szeroko dostępne modele samochodowych oczyszczaczy powietrza z zasady wykorzystują jedną z trzech metod oczyszczania: filtry, jonizację i oczyszczanie ozonowe (tu trzeba pamiętać, że generator ozonu może pracować tylko, gdy w samochodzie nie będzie dzieci ani zwierząt).

Niektóre modele oczyszczaczy posiadają bardziej złożony system oczyszczania powietrza, kombinację kilku różnych metod. Przykładowo oczyszczacz powietrza posiada filtr węglowy oraz filtry HEPA. Zanieczyszczenia powietrza mają różne wielkości i dlatego jeden typ filtra nigdy nie będzie w stanie zredukować nam wszystkich typów zanieczyszczeń. Filtr HEPA znajdujący się w tym konkretnym oczyszczaczu usunie mikroskopijne cząsteczki zanieczyszczeń pyłem zawieszonym PM10 i PM2.5 ze skutecznością 99,5%.

Stosując takie oczyszczacze w swoich samochodach ochronicie siebie i bliskich przed groźbą:

  • nasilenia astmy
  • osłabienie czynności płuc
  • nowotworami płuc, gardła i krtani
  • zaburzeniami rytmu serca
  • zapaleniem naczyń krwionośnych
  • miażdżycą
  • niższą masą urodzeniową dziecka i jego problemami z oddychaniem
  • nasilenia objawów chorób związanych z układem krwionośnym i oddechowym

Oczyszczacze, które możesz kupić w naszym sklepie niwelują także A M10, jest to pył szkodliwy z uwagi na zawartość takich elementów jak benzopireny, furany, dioksyny – rakotwórcze metale ciężkie. To on jest winnym naszych ataków kaszlu, świszczącego oddechu, pogorszenia się astmy i za ostre i gwałtowne zapalenie oskrzeli. W sposób pośredni wpływa też na zwiększone ryzyko zawału serca czy wystąpienie udaru mózgu.

Jak są zasilane oczyszczacze powietrza?

Najczęściej takie samochodowe oczyszczacze zasilane są z gniazda zapalniczki, nowsze modele wyposażone są w wejście USB. Taki udogodnienie posiada np. ten oczyszczacz

https://www.wasserman.eu/p/10028/samochodowy-oczyszczacz-powietrza-cap1

Oba zaprezentowane tu oczyszczacze posiadają też funkcję jonizacji. Jonizator odpowiada za produkcje jonów ujemnych niwelujących jony dodatnie odpowiadające za przyciąganie alergenów, bakterii i drobnoustrojów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oczyszczaczy w naszym sklepie. Nasi sprzedawcy z chęcią odpowiedzą na każde pytanie i przedstawią szczegółowe specyfikacje produktów.

Oczyszczacze powietrza

Strona główna