Samochodowy oczyszczacz powietrza – czy to jest nam potrzebne?

Samochodowy oczyszczacz powietrza – czy to jest nam potrzebne?

To transport drogowy odpowiada w znacznym stopniu za fatalną jakość powietrza. A my w naszych autach, spędzamy coraz więcej czasu i w efekcie zaczynają się problemy ze strony układu oddechowego, układu krążenia, alergie. Nie łudźmy się, że zamknięte okna w naszym samochodzie uchronią nas od wdychania szkodliwych cząstek unoszących się wokół.

Tradycyjne, montowane w samochodach filtry kabinowe odpowiadają za wyłapywanie zanieczyszczeń, niestety tylko tych większych. A te najbardziej dla nas szkodliwe, cząstki PM2, PM5 nie są redukowane w ogóle.

Jeżeli spędzasz dużo czasu w samochodzie to radzimy zaopatrzyć się w samochodowe oczyszczacze powietrza. Taki oczyszczacz nie tylko ochroni Twoje zdrowie, ale pomoże zniwelować dym papierosowy i nawet jeżeli Tobie on nie przeszkadza to już pasażer może mieć inne zdanie.

Dodatkowo pozbędziesz się innych przykrych zapachów, które mogą być skutkiem podróży ze zwierzętami czy przewozem „aromatycznych” produktów. Nie zawsze możemy jechać z otwartym oknem ze względu na warunki pogodowe, poza tym otwarte okno to „zaproszenie” smogu do środka.

Jak wybrać dobry oczyszczacz samochodowy?

Najważniejsze parametry oczyszczacza to: system filtracyjny, wydajność no i sposoby montażu. Pamiętajmy także o tym, że wszelkie przedmioty obecne w aucie podczas kraksy lub gwałtownego hamowania mogą spowodować groźne uszkodzenia ciała. Dlatego przeanalizujmy metody zasilania i mocowania wybranego przez nas urządzenia.

Najlepsze oczyszczacze to skuteczne oczyszczacze a takie są te w których połączono filtr węglowy z technologią HEPA. Szeroko dostępne modele samochodowych oczyszczaczy powietrza z zasady wykorzystują jedną z trzech metod oczyszczania: filtry, jonizację i oczyszczanie ozonowe (tu trzeba pamiętać, że generator ozonu może pracować tylko, gdy w samochodzie nie będzie dzieci ani zwierząt).

Niektóre modele oczyszczaczy posiadają bardziej złożony system oczyszczania powietrza, kombinację kilku różnych metod. Przykładowo oczyszczacz powietrza posiada filtr węglowy oraz filtry HEPA. Zanieczyszczenia powietrza mają różne wielkości i dlatego jeden typ filtra nigdy nie będzie w stanie zredukować nam wszystkich typów zanieczyszczeń. Filtr HEPA znajdujący się w tym konkretnym oczyszczaczu usunie mikroskopijne cząsteczki zanieczyszczeń pyłem zawieszonym PM10 i PM2.5 ze skutecznością 99,5%.

Stosując takie oczyszczacze w swoich samochodach ochronicie siebie i bliskich przed groźbą:

 • nasilenia astmy
 • osłabienie czynności płuc
 • nowotworami płuc, gardła i krtani
 • zaburzeniami rytmu serca
 • zapaleniem naczyń krwionośnych
 • miażdżycą
 • niższą masą urodzeniową dziecka i jego problemami z oddychaniem
 • nasilenia objawów chorób związanych z układem krwionośnym i oddechowym

Oczyszczacze, które możesz kupić w naszym sklepie niwelują także A M10, jest to pył szkodliwy z uwagi na zawartość takich elementów jak benzopireny, furany, dioksyny – rakotwórcze metale ciężkie. To on jest winnym naszych ataków kaszlu, świszczącego oddechu, pogorszenia się astmy i za ostre i gwałtowne zapalenie oskrzeli. W sposób pośredni wpływa też na zwiększone ryzyko zawału serca czy wystąpienie udaru mózgu.

Jak są zasilane oczyszczacze powietrza?

Najczęściej takie samochodowe oczyszczacze zasilane są z gniazda zapalniczki, nowsze modele wyposażone są w wejście USB. Taki udogodnienie posiada np. ten oczyszczacz

https://www.wasserman.eu/p/10028/samochodowy-oczyszczacz-powietrza-cap1

Oba zaprezentowane tu oczyszczacze posiadają też funkcję jonizacji. Jonizator odpowiada za produkcje jonów ujemnych niwelujących jony dodatnie odpowiadające za przyciąganie alergenów, bakterii i drobnoustrojów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oczyszczaczy w naszym sklepie. Nasi sprzedawcy z chęcią odpowiedzą na każde pytanie i przedstawią szczegółowe specyfikacje produktów.

Oczyszczacze powietrza

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
 • GLS
 • Poczta Polska
 • Paczkomaty InPost
Metody płatności
 • PayPal
 • PayU
 • przelew
 • za pobraniem
Znajdź nas
 • Facebook
 • YouTube
 • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna