Radio w samochodzie – jak dokonać najlepszego wyboru?

Radio w samochodzie – jak dokonać najlepszego wyboru?

Może się wydawać, że radio w samochodzie jest podstawową rzeczą. Większość kierowców nie wyobraża sobie długiej podróży bez muzyki, która będzie umilała czas. Jeśli jakim trafem nie masz radia, lub przymierzasz się do kupna nowego sprzętu, musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Radio, które będzie używane przez kierowce, musi mieć przede wszystkim czytelny wyświetlacz. Ważnym aspektem jest żeby był on odpowiedniej wielkości, a kolory wyświetlane na nim nie były zbyt jaskrawe i kontrastowe, ponieważ mogłyby rozpraszać kierowcę.

2

Ciekawą i na pewno bezpieczną opcją jest funkcja bluetooth, która umożliwia nam rozmawianie przez telefon podczas prowadzenia samochodu. Najczęściej takie radia mają również wbudowany mikrofon, więc takie udogodnienie na pewno poprawi komfort jazdy.

Przy zakupie radia musimy także zastanowić się, czy wystarczy nam muzyka odczytywana z płyt CD/DVD, czy także chcemy aby odbiornik miał czytnik kart SD albo port USB czy wejście AUX.

1

Jeśli już zdecydujemy na konkretny model radia, zwróćmy uwagę na parametry oraz czy w zestawie jest instrukcja obsługi oraz kostka ISO. Dodatkowym atutem może być pilot, dzięki któremu możemy obsługiwać nasze radio.