Przegląd tanich tabletów - część 2

Przegląd tanich tabletów - część 2

Prezentujemy zapowiadaną drugą część przeglądu tanich tabletów. Tym razem pod lupę bierzemy tablety od Tracera, Vedii oraz Huawei.

Tracer OVO

Co może zaoferować tablet Tracera? Wewnątrz znajduje się procesor Cortex A8 o taktowaniu 1,5GHz, 512 MB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, 7 calowy wyświetlacz 800×480 pikseli, 0,3Mpix aparat fotograficzny, oraz moduł WiFi/n. Szczególnie duże wrażenie robi duża pamięć, konkurencyjne tablety oferują jedynie od 2 do 4 gb. Na pokładzie domyślnie Android 2.3.4 z możliwością aktualizacji do wersji 4.0.
Podsumowując – tablet Tracer OVO, podobnie jak inne tablety w tej cenie, nada się głównie do przechowywania ebooków, filmów i seriali. Na gry ze szczegółową grafiką 3D raczej nie ma co liczyć. Na plus warto zapisać także całkiem sporą pamięć.

Cena – od 320 złotych

Vedia X7

Parametry zbliżone do innych tabletów w podobnej ceniepojemnościowy wyświetlacz o przekątnej 7 i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor Boxchip A10 ARM Cortex-A8 o częstotliwości taktowania 1GHz, 512MB RAM oraz 4GB pamięci i slot kart microSD. Oprócz tego znajdziemy w nim WiFi, wyjście HDMi i kamerkę o o rozdzielczości 0,3 Mpix. Całość pracuje w oparciu o Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.
Podsumowując – tablet Vedia oferuje zliżone parametry do większości tabletów w podobnej cenie. Jako zalety można wymienić domyślny system Android w wersji 4.0 oraz ściereczkę do ścierania ekranu, dodaną przez producenta, jako przydatny gadżet. Do wad można zaliczyć brak 3G, Bluetootha i GPS.

Cena – od 360 złotych

Huawei MediaPad S7-301U

Chyba najciekawsza pozycja w naszym zestawieniu, a przy tym najdroższa. W tablecie od Huawei znajdziemy między innymi dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon Scorpion 1,2GHz z układem graficznym Adreno 220, 1GB RAM oraz 8 gb pamięci. Oprócz tego aparat cyfrowy 5 Mpix, kamerka internetowa 1,3 Mpix, WiFi, 3G, GPS, Bluetooth oraz wyjście HDMI. Jak widać, jest to najpełniej wyposażony tablet w naszym zestawieniu, dokładając do tego Android 4.0 Ice Cream Sandwich zyskujemy naprawdę solidne i sprawnie działające urządzenie. Całość zamknięta w stylowej obudowie.
Podsumowując  – tablet Huawei to w pełni wyposażone mobilne urządzenie. Nada się zarówno do filmów i ebooków, jak i gier i bardziej skomplikowanych aplikacji. Na plus warto zapisać obecność całkiem niezłego aparatu. Jego największą wadą, biorąc pod uwagę założenia naszego zestawienia, jest cena.

Cena – od 699 złotych