Przegląd tanich tabletów – część 1

Przegląd tanich tabletów – część 1

Obecnie na rynku jesteśmy świadkami prawdziwego wysypu tanich tabletów od kilku różnych producentów. Ceny wahają się od 150 do 500 złotych, a tablety możemy znaleźć nawet w niewielkich marketach, które sprzedają artykuły spożywcze i chemię gospodarczą. Ceny są często aż podejrzanie niskie, czy możemy zatem spodziewać się, że sprzęt jest niskiej jakości? Postaramy się dziś odpowiedzieć na to pytanie, prezentując przegląd najpopularniejszych tanich tabletów.

Manta PowerTab MID05

Jednym z najczęściej polecanych modeli jest PowerTab MID05 – wyposażony w procesor Boxchip A10 taktowany zegarem 1.2 GHz, akcelerację grafiki 3D oraz 512 MB pamięci RAM – dzięki takiej konfiguracji praca na tablecie jest przyjemna . Domyślnie system Android 2.3, który obecnie jest trochę przestarzały, jednakże dostępna jest aktualizacja do wersji 4.0. Bateria wystarcza na maksymalnie 6 godzin pracy. Do wad można zaliczyć ekran o przekątnej 7 cali – nie powala jakością na kolana, ma niewielki kąt widzenia i nie jest zbyt czuły – czasem trzeba mocno nacisnąć, co może doprowadzić do powstawania „wypukleń” na powierzchni ekranu.
Podsumowując – tablet Manty nada się najlepiej do przeglądania Internetu, komunikatorów i odtwarzania filmów. Jeśli ktoś szuka tabletu to mobilnego grania lub bardziej skomplikowanych aplikacji, to PowerTab MID05 nie będzie dobrym wyborem.

Cena – od 400 złotych

GoClever TAB A73

Jakie parametry możemy znaleźć w tym tablecie? Między innymi  7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor Cortex A8 (Allwiner A10) o taktowaniu 1GHz, 512 MB pamięci RAM DDR3 – parametry raczej zbliżone do tabletu Manty. Na całościa czuwa Android Gingerbread 2.3.4 , jednakże dostępna jest aktualizacja do wersji 4.0. Na plus trzeba zapisać bardzo porządne wykonanie jak na tablet z dolnej półki.
Podsumowując – tablet GoClever cechuje porządne wykonanie elementów i ładny design. Parametry zbliżone do konkurencyjnych tabletów, dlatego raczej nie warto się spodziewać wysokiej jakości grafiki 3d. Zaletą jest też cena, która startuje już od 300 złotych.

Cena – od 300 złotych

Overmax OV-TB-04

Tablet Overmaxa ma praktycznie identyczne parametry, co dwa urządzenia wymienione wcześniej – procesor o częstotliwości taktowania 1GHz, 512MB RAM. Wyróżnia go jednak ekran o przekątnej 10,1 cala – czyli całkiem spory jak na niską cenę. Domyślny system to Android 2.3.
Jedną z głównych wad jest niewielka pamięć, zaledwie 4 gb, jednakże można ją powiększyć za pomocą kart microSD.

Podsumowujac – tablet Overmaxa z pewnością wyróżnia spory ekran – 10 cali zapewnia wygodne przeglądanie Internetu oraz oglądanie filmów. Korzystna jest także cena.

Cena – od 430 złotych

Ciąg dalszy nastąpi :)