Powitaj wiosnę w nowym, zdrowym stylu!

Powitaj wiosnę w nowym, zdrowym stylu!

Zdrowy tryb życia to jeden z najpopularniejszych, a zarazem jeden z najbardziej korzystnych trendów kształtujących się w ostatnich dziesięcioleciach. Rozwój najnowszych technologii, który z jednej strony doprowadził do sytuacji, w której coraz więcej osób prowadzi dziś siedzący tryb życia, spowodował również większą dostępność do urządzeń wspomagających nas w uprawianiu sportu. Aplikacje i urządzenia mobilne służące do pomiaru pokonanego w ciągu dnia dystansu, mierzące nasz puls oraz temperaturę ciała podczas wykonywanych aktywności oraz sprzęt sportowy pozwalający na aktywność fizyczną w dowolnym miejscu o każdym czasie na dobre wpasowały się w kanon naszego życia.

Niegdyś mało popularne sposoby jak np. gotowanie na parze, czy urozmaicanie posiłków dużą ilością produktów roślinnych, zyskały dziś całkiem nowe oblicze. Czy wiedziałeś o tym, że przyrządzając dania na parze, pozwalasz Twojemu posiłkowi zachować maksimum witamin i składników mineralnych?! Dzięki dobrze zbilansowanej i zdrowej diecie, poprawia się nie tylko ogólna kondycja całego organizmu, ale także nasze samopoczucie, dzięki czemu czerpiemy jeszcze więcej radości z życia!

Wraz ze zmieniającą się porą roku, powitaj wiosnę w nowym, zdrowym stylu! Czasem wystarczy drobna zmiana, niewielka inwestycja jak na przykład zakup zestawu do uprawiania Nordic Walking’u, nabycie roweru treningowego, czy też podstawowego elementu jakim jest waga kuchenna (dla prawidłowego odmierzania porcji i składników), aby Twoje życie stało się lepsze.

Nie czekajcie z „budowaniem formy” do lata. Spędzając czas aktywnie i stosując się do kilku mądrych wskazówek dotyczących codziennej diety, możecie zaoszczędzić sobie nerwów i stresu przed pokazaniem się w stroju kąpielowym na plaży, czy też nad jeziorem. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, czego należy unikać w zdrowej diecie i jakie produkty zagwarantują nam sukces:

  • 1. Ograniczaj spożywanie napojów z dużą ilością cukru. Nawet te, zawierające substytuty w postaci substancji słodzących mogą okazać się zgubne w walce z nadwagą czy efektem „jojo”. Słodkie napoje zastąp wodą mineralną, która nie zawiera kalorii, a także działa dla Twojego organizmu oczyszczająco.
  • 2. Regularne spożywanie posiłków pozwoli na wprowadzenie harmonii dla Twojego metabolizmu. Zamieniając spożywane dotąd 3-4 posiłki dziennie, na 6 posiłków o identycznej zawartości kalorycznej, możesz spodziewać się zdumiewających rezultatów. Według badań, człowiek jest w stanie zaabsorbować podczas jednego posiłku nie więcej niż 450 kalorii, tak więc reszta automatycznie magazynowana jest w tłuszczu.
  • 3. Pijąc zieloną herbatę, poprawisz nie tylko działanie Twojego metabolizmu, ale również zapewnisz organizmowi odpowiednią ilość kofeiny, pobudzającej organizm do codziennych aktywności. Zielona herbata ma jedynie o połowę mniej kofeiny niż kawa!
  • 4. Zmniejsz apetyt, wprowadzając grejpfruty do codziennej diety. Udowodniono, iż owoc ten obniża apetyt oraz redukuje ilość insuliny.
  • 5. Spożywaj produkty bogate w białko. Białko zwiększa wrażliwość mózgu na leptynę, hormon pobudzający uczucie sytości. Ponadto białko jest niezbędnym elementem budowania masy mięśniowej, tak więc szczególnie dedykujemy ten produkt wszystkim kobietom oraz mężczyznom pracującym nad wspaniałą sylwetką
Strona główna