Policja vs piraci: firmy korzystały z nielegalnego oprogramowania wartego niemal milion złotych!

Policja vs piraci: firmy korzystały z nielegalnego oprogramowania wartego niemal milion złotych!

Przypadek dwóch krakowskich firm udowadnia, że piractwo komputerowe to w naszym kraju poważny problem.

Nie ulega wątpliwości, że dla producentów oprogramowania piractwo komputerowe to realny problem, a czasem wręcz zagrożenie dla normalnego funkcjonowania (straty finansowe). Szczególnie jeśli mowa o profesjonalnych programach wartych setki tysięcy złotych. Z taką sytuacją miała ostatnio do czynienia krakowska policja.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zabezpieczyli bowiem w dwóch lokalnych firmach dyski twarde z nielegalnym oprogramowaniem. Przedsiębiorstwa te zajmują się tzw. małą poligrafią i wykorzystywały, bez stosownej licencji, specjalistyczne programy inżynieryjne do projektowania i obróbki grafiki o wartości ponad 900 tys. zł. Co ciekawe, na dyskach twardych znaleziono także narzędzia do obchodzenia i łamania zabezpieczeń.

Jeśli informacje podane przez Policję, potwierdzą się, to należy stwierdzić, że tak wysoka wartość ujawnionego nielegalnego oprogramowania ukazuje skalę problemu piractwa komputerowego z jaką mamy do czynienia w Polsce. Skutki piractwa komputerowego odczuwają nie tylko producenci oprogramowania, ale także lokalni dystrybutorzy oraz inne firmy z branży, które wskutek piractwa uzyskują mniejsze przychody, tracą klientów i projekty. Piractwo komputerowe z uwagi na nieodprowadzone podatki jest negatywnym zjawiskiem także z punktu widzenia Skarbu Państwa, powiedział Bartłomiej Witucki, koordynator BSA | The Software Alliance w Polsce.

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
  • GLS
  • Poczta Polska
  • Paczkomaty InPost
Metody płatności
  • PayPal
  • PayU
  • przelew
  • za pobraniem
Znajdź nas
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna