Poduszka zapobiegająca chrapaniu

Poduszka zapobiegająca chrapaniu

Chrapanie to bardzo wielki problem dla sporej części mężczyzn, a niektórzy robią to tak głośno, że przeszkadzają spać innym domownikom. Na rynku pojawiła się jednak specjalna poduszka, która bardzo szybko uciszy takiego delikwenta.

Nie jest to zwykła poduszka, lecz zmechanizowany gadżet wyposażony w mikrofon oraz pompkę regulującą jej wysokość. Gdy mikrofon wychwyci hałas wywołany chrapaniem, aktywuje się pompka, która nadmuchuje kieszeń powietrzną. Dzięki temu poduszka staje się wyższa o około 7 cm, co zdaniem projektantów urządzenia, powinno zmienić pozycję głowy śpiącego na tyle, by przestał chrapać.

Wykonany z poliuretanu sprzęt został wyposażony w programator pozwalający ustawić 30-minutowe opóźnienie działania, by użytkownik mógł spokojnie zasnąć. Dopiero wówczas włączają się systemy regulujące jej wysokość. Oczywiście użytkownik sam może ustalić czułość działania poduszki, korzystając z panelu zainstalowanego w jej bocznej części, tak by aktywowała się dopiero wówczas, gdy stanie się to niezbędne i nie reagowała na inne hałasy.

Poduszkę można kupić za 92 funty w jednym z internetowych sklepów, jednak to czy rzeczywiście jest skuteczna, będziecie musieli ocenić to sami.