Plazma, LCD, CRT – trwałość ekranów.

Plazma, LCD, CRT – trwałość ekranów.

Mając w planie kupno telewizora i oglądając kolejne modele plazm i LCD pewnie zastanawiasz się, czy pięknie wyglądające, płaskie telewizory są odporne na uszkodzenia. Na telewizor kineskopowy już nieraz wylałeś wodę, dziecko rzuciło w niego zabawką,  żona starła kurz szorstką szmatką, a urządzenie nadal działało. Jak sprawdzają się w takich sytuacjach płaskie telewizory?

Postęp technologiczny zaczyna eliminować z naszych domów telewizory kineskopowe (CRT), zastępując je nowszymi, bardziej płaskimi modelami. Telewizory CRT miały bowiem jedną wadę – im większy ekran nam się zamarzył, tym cięższy i większy telewizor musieliśmy zmieścić w mieszkaniu. Jeśli chciałbyś kupić telewizor z ekranem 30’ lub większym, najprawdopodobniej potrzebowałbyś dwóch osób, by zmienić jego pozycję, kiedy będziesz tego potrzebował.  Powód? Telewizory CRT są tak skonstruowane, że im większy ekran posiadają, tym grubsze szkło go tworzy. Również zastosowana technologia – w której szczegóły nie będziemy wnikać;) – sprawia, że tradycyjne telewizory kineskopowe były i być muszą duże i ciężkie. Na szczęście dzisiaj LCD i plazmowe telewizory wysokiej rozdzielczości dostarczają nie tylko lepszą jakość obrazu niż stare telewizory CRT, ale również są dużo mniejszych gabarytów i ważą znacznie mniej. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, , że nasze telewizory mogą wiele łatwiej ulec zniszczeniu.  Po pierwsze, ich niewielka waga sprawia, że są bardziej podatne na strącenia i potrącenia. Ludzie są też ostatnimi czasy bardziej aktywni w obrębie swoich telewizorów,  w dużej części dzięki konsolom do gier, jak np.  Nintendo Wii.

Dla udowodnienia, że nie jest to mały problem, zachęcamy do obejrzenia jednego z mnóstwa filmików umieszczonych na Youtube:)

Zastanawiając się nad wyborem telewizora między plazmą, LCD a CRT na pewno bierzesz pod uwagę każdy czynnik, mogący wpłynąć na ich uszkodzenia. Dlatego prezentujemy krótkie podsumowania plusów i minusów każdego z wymienionych rodzajów. Zaczynamy od poczciwych CRT:)

Telewizja CRT

Telewizory te znamy i kochamy od lat. Ponieważ działają ona na zasadzie „malowania” obrazu na ekranie, dostarczają nam jasny, wyraźny obraz , który można oglądać z każdego zakątka pokoju.

Plusy:

– zapewnia piękny obraz z mocnymi kolorami

– obraz można oglądać z każdej strony, pod każdym kątem, w każdym świetle

– możemy oczekiwać co najmniej pięciu lat oglądania najwyższej jakości obrazu, zanim jego jakość zacznie się pogarszać

– telewizory kineskopowe są względnie niedrogie

Minusy:

– są ciężkie i nieporęczne

– są ograniczone do ok. 40’ rozmiaru ekranu

– wraz z wprowadzeniem LCD i plazm, dni CRT zostały policzone. Powodzeniem cieszą się coraz większe ekrany, czego CRT nie jest w stanie zapewnić w satysfakcjonującym stopniu.

Handlowcy

Tomek Klimkiewicz Tomek@wasserman.plTomek Wach TomekWach@wasserman.plJakub Józefczyk Jacek@wasserman.pl

Infolinia

91 35 08 592Od poniedziałku do piątku 08:00 - 16:00
Reklamacje i zwroty:Wypełnij formularz

Odbiór osobisty

ul. Strumykowa 15, 72-320 TrzebiatówPoniedziałek - piątek 06:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 15:00
Numer konta bankowego:
Krzysztof Wasilewski Wasserman
Alior Bank:
85 2490 0005 0000 4530 6714 0206
Partnerzy logistyczni
  • GLS
  • Poczta Polska
  • Paczkomaty InPost
Metody płatności
  • PayPal
  • PayU
  • przelew
  • za pobraniem
Znajdź nas
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Sklep internetowy Wasserman to firma z wieloletnim doświadczeniem, działająca na rynku już od 1996 roku. Swoim klientom oferujemy szeroki wybór asortymentu z zakresu urządzeń elektronicznych. Gwarantujemy wysyłkę „od ręki”, ponieważ wszystkie produkty, jakie są widoczne na stronie posiadamy w naszych magazynach. Zależy nam na rozwoju, dlatego ciągle poszerzamy dostępny asortyment. Możemy pochwalić się doświadczeniem we współpracy zarówno z klientami indywidualnymi jak i firmami, na terenie całej Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalną obsługę każdego klienta oraz szybką i bezproblemową realizację zamówień. Wasserman - wszystko dla wszystkich!

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Wasserman.eu

Strona główna