Philips ułatwi robienie zakupów

Philips ułatwi robienie zakupów

Znalezienie poszukiwanego produktu w sklepach wielkopowierzchniowych jest czasami bardzo utrudnione wśród tysięcy produktów nie zawsze ułożonych w zgodzie z logiką. Philips opracował jednak system, który przy pomocy żarówek, poprowadzi nas tam gdzie trzeba.

Już od jakiegoś czasu Philips oferuje inteligentne żarówki, które można kontrolować za pośrednictwem aplikacji na smartfona. Teraz koncern chce wykorzystać ten pomysł, by pomóc konsumentom w robieniu zakupów i doprowadzać ich bezpośrednio do poszukiwanego produktu.

System będzie wykorzystywał komunikację z żarówkami, by w ten sposób określać pozycję konsumenta, a następnie prowadzić go do produktów, których potrzebuje. Użytkownik przy pomocy aplikacji może sobie na przykład wybrać potrawę, którą ma zamiar przygotować, zaś system doprowadzi go do wszystkich składników potrzebnych do jej przyrządzenia.

Technologia działa podobnie do systemu iBeacon używającego Bluetooth do określania pozycji klienta, jednak w odróżnieniu od niego, nie wymaga instalowania dodatkowych nadajników, a jedynie wymiany żarówek oświetlających sklep.

Wprawdzie inwestycja w takich system na pewno będzie kosztowna, jednak ze względu na korzyści zapewniane konsumentom, może się szybko zwrócić.