Noworoczne porządki

Noworoczne porządki

Przed świętami zwykle porządkujemy dom na przyjęcie gości. Wtedy jednak nasze sprzątanie jest szybkie, nerwowe i nie zawsze uda nam się doprowadzić dom do perfekcji. Może dlatego właśnie początek nowego roku jest dobrym czasem na generalne sprzątanie.

Na początek odkurzanie – kurz zbiera się bardzo szybko, warto zatem co jakiś czas przeczyścić miejsca nieco trudniej dostępne (np. kąty za narożnikami czy szafami, kąty ścian, gdzie często zbiera się pajęczyna itd.). Najłatwiej będzie to zrobić z małym, podręcznym odkurzaczem, który można wziąć do ręki dzięki jego lekkości. Taki odkurzacz jest przydatny także przy sprzątaniu biurka (zwłaszcza klawiatur komputerowych) czy wysokich szaf, gdzie osadza się najwięcej kurzu.

wasserman-blog

Do utrzymania codziennego porządku wystarczy zwykły odkurzacz. Jeśli wolisz spędzać czas z bliskimi zamiast sprzątać, wybawieniem może okazać się samosprzątający odkurzacz. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, nawet gdy posiadasz w domu zwierzęta lub dużo roślin – dzięki wbudowanym sensorom 3D, które znajdują się z przodu i po bokach urządzenia bezpiecznie ominie wszystkie rzeczy znajdujące się na podłodze.

wasserman-blog-1

Po odkurzaniu najlepiej przemyć sprzątaną powierzchnię – nawet najlepszy odkurzacz nie jest w stanie usunąć kurzu całkowicie. Warto wybierać rozwiązania wygodne i praktyczne – a taki na pewno jest okrągły, obrotowy mop, którego wyciskanie jest dużo łatwiejsze, niż w przypadku zwykłego, prostego mopa. Szczególnie polecane jest to dla osób starszych, które nie mają wiele sił na wyrzynanie wody.

wasserman-blog-2

Po takich porządkach nasz dom (a przynajmniej większość płaskich powierzchni) będzie lśnić czystością! :)

Strona główna