1. Blog

Nawigacja do samochodu – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Podróże są najlepsze, gdy kończą się szczęśliwym dotarciem do celu. Dziś niemal każdy kierowca posiada w wyposażeniu swojego samochodu nawigację GPS. Oto kilka cech, które powinna posiadać dobre urządzenie tego typu.

Kupując nawigację GPS powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Kierowca musi mieć możliwość skupienia się na drodze, zatem urządzenie nie może sprawiać trudności w szybkim odczytaniu trasy. Ekran zatem nie powinien być mniejszy niż 5 cali. Ponadto nadajnik musi być wyposażony w dobry głośnik, a także sprawnie działający panel dotykowy, aby obsługa była szybka i łatwa. Zaletami nawigacji może być też matowa matryca pokryta powłoką antyrefleksową.

wasserman-blog

Aby urządzenie działało płynnie, musi spełniać kilka wymogów. Obecnie standardem dla najtańszych urządzeń jest procesor o taktowaniu 400 MHz wspomagany przez 64 MB RAM. Jest to niezbędne minimum do funkcjonowania nawigacji o rozdzielczości 480 x 272 pikseli.

Najważniejszy aspekt nawigacji GPS to oczywiście mapy. Należy zwracać uwagę na oprogramowanie, jakie dołączane jest do urządzenia – ma to podstawowy wpływ na sposób i płynność pracy urządzenia. Często także odbija się to na możliwościach aktualizacji map, a ich wprowadzenie jest niezbędne, zwłaszcza przy częstym podróżowaniu lub wyjazdach na dalsze odległości.

wasserman-blog-1

Dość istotną sprawą jest także solidny uchwyt oraz przyssawka, na których osadzone jest urządzenie. Wyświetlacz nawigacji musi być dobrze widoczny dla kierowcy, warto zatem sprawdzić wytrzymałość niniejszych akcesoriów jeszcze przed zakupem. Wybierz taki model, który będzie mieć ruchomą głowicę, to ułatwi personalne ustawienie urządzenia w każdych warunkach.

Na rynku coraz częściej pojawiają się urządzenia, które swoimi parametrami przypominają częściej dobrze wyposażone tablety lub komputery. Niektóre nawigacje GPS posiadają możliwość odtwarzania filmów DVD, MP3, widok 3D czy asystenta parkowania. Są to pcje bardzo przydatne dla często podróżujących lub po prostu fanów zaawansowanych technologii.

Udostępnij artykuł:
Jesteś głodny nowości?

Promocje, nowości, konkursy, rabaty..

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!